Sen o Saharze – od wyprawy do wystawy – pokaz slajdów

31.01.2019, 18:00
WSTĘP: 10 zł

31 stycznia zapraszamy na spotkanie „Sen o Saharze – od wyprawy do wystawy”, którego gośćmi będą: Dorota Chojnowska i Selim Saffarini, podróżnicy i autorzy bloga Ale Piękny Świat – miej odwagę marzyć.

Czasem wystarczy kilka dni, by miejsce zainspirowało do stworzenia wystawy. Tak było w naszym przypadku. Kilkudniowy pobyt na Saharze, wśród poznanych tam ludzi dostarczył nam tak intensywnych emocji, które zaowocowały wystawą. Podczas spotkania chcemy opowiedzieć zatem nie tylko o Maroku, jaki zobaczyliśmy, ale jak przygotować się do wyjazdu, jak otworzyć na ludzi i czego szukać, by powstał spójny, fotograficzny i dziennikarski opis. Chcemy, by nasze spotkanie nie było klasycznym pokazem, lecz rozmową o tym, co dla każdego z uczestników stanowi esencję podróży

Kim jesteśmy
Dorota Chojnowska jest antropologiem kultury, dziennikarką piszącą o podróżach i włóczykijem. Uwielbia zadawać pytanie „jak tam jest?”. Następnie pakuje plecak i rusza w podróż w najróżniejsze zakątki świata, by odszukać odpowiedzi. W ten sposób od blisko dwudziestu lat samotnie podróżowała, opisywała na blogu www.AlePieknySwiat.pl, fotografowała ludzi oraz miejsca. Dwa lata temu dołączył do niej Selim Saffarini – właściciel serwisu rowerowego www.HUSAbikes.pl i roweru bambusowego, którego zbudował zainspirowany opowieściami Doroty.

Co robimy
Od dwóch lat wspólnie prowadzimy blog Ale Piękny Świat – miej odwagę marzyć i przemierzamy świat – nie tylko na bambusowych rowerach. Podczas pewnego spotkania, kiedy znajomy zaprosił nas do swojego desert campu w Maroku nie zastanawialiśmy się ani chwili. Kilka tygodni później wyruszyliśmy z M’hamid na kilkudniową wyprawę przez piaski Sahary. Nie spodziewaliśmy się, jak wielkie wrażenie zrobi na nas pustynia.

Czwartek, 31 stycznia 2019 r., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Wstęp 10 zł

Pokaz towarzyszy wystawie „Sen o Saharze – wystawa fotoobrazów Doroty Chojnowskiej i Selima Saffarini”