SEMINARIUM LITERACKIEJ W MUZEUM AZJI I PACYFIKU | Chiny w „Złotych czasach” Wang Xiaobo

13.09.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny: zapisy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone „Złotym czasom” Wang Xiaobo.

To niezwykła pozycja w dorobku chińskich twórców lat 1990. Pisana z niezwykłą swadą, oryginalnym, śmiałym i niepokornym stylem, pełna humoru, seksu i niewolna od wulgarności, kreśli sylwetkę społecznego kontestatora Wang Er, który z różnym skutkiem próbuje stawić czoła niełatwej rzeczywistości Chin okresu „rewolucji kulturalnej” oraz początku okresu reform i otwarcia. Wang Er to postać silnie indywidualistyczna, zawadiacka i niesforna, z którą jednak czytelnikom nietrudno jest sympatyzować. Ta dynamiczna i nietuzinkowa powieść zadaje kłam licznym stereotypom o literaturze chińskiej ostatniego półwiecza.
Seminarium poprowadzą dr Małgorzata Religa i dr hab. Marcin Jacoby, prof. Uniwersytetu SWPS. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Lektura obowiązkowa „Złote czasy” Wang Xiaobo

Wstęp bezpłatny.
Zapisy na spotkanie przyjmujemy pod adresem: seminariumliterackie@muzeumazji.pl

Logotyp