Seminarium literackie | Piękno czy kryzys codzienności? O czym mówi góra w powieści Yasunariego Kawabaty

28.06.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

Serdecznie zapraszamy na kolejne, ostatnie przed wakacjami, Seminarium literackie w Muzeum Azji i Pacyfiku, tym razem poświęcone „Głosowi góry” Yasunariego Kawabaty.

Kawabata to ponoć pisarz opisujący piękną, w codzienności i tradycji, Japonię. Taki filtr w zasadzie sam podarował czytelnikom nadając swojej mowie noblowskiej tytuł: „Japonia, piękno i ja”. Czy jest to jednak filtr wystarczający i satysfakcjonujący dla czytelnika „Głosu góry”, powieści obyczajowej opowiadającej historię zwyczajnej, japońskiej rodziny odnajdującej spokój po wojnie?

Gościem spotkania będzie tłumaczka, Ewa Szulc. Seminarium poprowadzi Iga Rutkowska.

Lektura obowiązkowa „Głos góry” Yasunariego Kawabaty.

Zapisy na spotkanie przyjmujemy pod adresem: seminariumliterackie@muzeumazji.pl

Wstęp wolny.