Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Ścieżkami mistrza Bharaty – wystawa fotografii Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika – wernisaż wystawy

25.07.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

W czwartek (26.07) o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy  fotografii Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika „Ścieżkami mistrza Bharaty”.

Bharata – staroindyjski mędrzec, który dokonał kompilacji antycznej wiedzy indyjskiej na temat sztuki teatru, a szerzej indyjskich sztuk performatywnych. Stało się to zapewne około III wieku po Chrystusie.  Owa swoista encyklopedia dawnego teatru Indusów nosi nazwę „Natjaśastra”. Właśnie ścieżkami wytyczonymi przez Bharatę chcemy poprowadzić Państwa po fascynującej i ciągle jeszcze tajemniczej rzeczywistości indyjskich sztuk performatywnych. Tych najantyczniejszych i tych bardziej współczesnych.

Z bogatej palety sztuki tradycyjnych indyjskich widowisk wybraliśmy jedynie kilka. Część tych tradycji to widowiska ściśle teatralne, część to widowiska o charakterze obrzędowym i rytualnym.

W Indiach południowych fotografowaliśmy sztuki widowiskowe w stanie Kerala, który uważany jest za rezerwuar hinduskich tradycji teatralnych i obrzędowych. W Indiach północnych, w Himalajach Ladakhu – widowiska kręgu buddyjskiego. Zdjęcia wykonywane były przez wiele lat – najstarsze z nich pochodzą z początku lat osiemdziesiątych, najnowsze to początek lat dwutysięcznych.

W trakcie wernisażu – premierowy pokaz filmu „Święty pył”.

 

kuratorka: Nadia Wysokińska