Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Przemek Strączek & Asian Strings – koncert

27.07.2019, 18:00
WSTĘP: 35 zł, 30 zł

27 lipca zapraszamy na koncert „Przemek Strączek & Asian Strings”, prezentujący połączenie współczesnych kompozycji z elementami muzyki Dalekiego Wschodu.
Wystąpią:

Przemysław Strączek – gitara
Chiao-Hua Chang (Tajwan) – erhu sopranowe i altowe
Ying Xie (Chiny) – guzheng

Muzyka zespołu to kompozycje lidera Przemysława Strączka, który w ostatnich latach skoncentrował się na połączeniu dalekowschodnich elementów etnicznych w swojej muzyce opartej na improwizacji, elementach jazzu i ethno-jazzu. Projekty takie jak Przemek Strączek & Asian Strings Collective czy East Meets East Quartet zdobyły uznanie nie tylko w Polsce ale także za granicą czego dowodem było zaproszenie na trasy koncertowe w Azji (Singapur, Malezja Chiny). Zespoły prowadzone przez Przemysław Strączka wystąpiły na festiwalach w Singapurze – Shaw Foundation Stage, 1500 Tons Festival w Shanghaju i CCOM World & Jazz Music Festival w Pekinie. Przemek Strączek & Asian Strings to kolejna próba połączenia orientalnej egzotyki z europejskim jazzem, w którym przewodnią rolę melodyczną odgrywa tradycyjny instrument chiński- erhu przy akompaniamencie jednego z najstarszych instrumentów Azji – guzheng.

Chiao-Hua (Tajwan)- erhu, urodzona na Tajwanie od 2013 roku mieszkająca w Wiedniu. Jest muzykiem niezależnym starającym się łączyć kulturę Wschodu i Zachodu wykonując nie tylko muzykę tradycyjną ale także improwizowaną w odniesieniu do współczesnych form muzycznych. W 2001 roku uzyskała tytuł licencjata na erhu na Uniwersytecie Shih-Chien na Tajwnie a w 2008 roku otrzymała tytuł magistra w Instytucie Etnomuzykologii w Narodowym Uniwersytecie Sztuki w Tainan także w na Tajwnie. Od 2014 roku koncertuje jako solistka w grupach międzynarodowych grających różne odmiany współczesnego jazzu. Razem z muzykami austriackimi tworzy scenę freejazzową występując na licznych festiwalach poświęconych tej stylistyce w całej Europie.
Ying Xie (Chiny) – guzheng, urodzona w Chinach, ukończyła Wydział Muzyki Tradycyjnej na Uniwersytecie w Hunan. Od 16 lat koncertuje wykonując tradycyjną muzykę chińską. Jest członkinią zespołu Chinese Traditional Arts Ensemble. Występowała dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, wielu ambasad. Współpracuje z Instytutem Konfucjusza. Jest także absolwentką Muzycznego Konserwatorium im. Gustava Mahlera w Wiedniu, gdzie studiowała także śpiew klasyczny.

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Autor pięciu płyt „Earthly Room” 2007,”Light & Shadow” – 2010 oraz „Evans” 2012 nagraną z gitarzystą z Hong Kongu Teriverem Cheung i White Grain of Coffee – 2014, Three Continents – 2016. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok. Koncertował w wielu krajach świata m in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Chinach, Singapurze, Tajlandii i Malezji. Koncertował między innymi z Andy Sheppardem, Xu Fegnxia i Januszem Muniakiem.
www.przemekstraczek.com

Koncert odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r., o godz. 18.00, w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”.

Bilety: 35 zł, 30 zł
Bilety dostępne w przedsprzedaży w sklepiku muzealnym, od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-18.00.
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24, Warszawa.