Przedsiębiorcze kobiety i innowacje w rolnictwie w Palestynie

6.06.2019, 18:00
WSTĘP: wolny

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zapraszają na prelekcję pt. „Przedsiębiorcze kobiety i innowacje w rolnictwie to klucz do rozwoju palestyńskich społeczności”.

Jak Polska wspiera lokalną społeczność i rolnictwo na Zachodnim Brzegu? Z jakimi problemami mierzy się Palestyńska młodzież, gdy wchodzi na rynek pracy? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie spotkania, poświęconego działaniom Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Palestynie.
Anna Radecka i Magdalena Szeniawska opowiedzą o wsparciu tzw. rynku wspólnotowego oraz przedsiębiorczości kobiet i młodzieży we wsi Beit Ula pod Hebronem. Pokażą też, jak budowa specjalnych systemów nawadniania zmieniła pracę i życie drobnych rolników w Palestynie, którzy do lat nie mogli uprawiać zagospodarowanych przez nich wcześniej pól.
Julia Celejewska natomiast opowie o wsparciu grupy kilkunastu, prowadzonych głównie przez kobiety, spółdzielni rolniczych, które razem stworzyły unikalną grupę producentów. Wspieramy je poprzez szkolenia, stymulowanie ich ich myślenia biznesowego, wspólnie planujemy działania marketingowe i widzimy już efekty!
Projekty Fundacji PCPM prowadzone są dzięki środkom z programu Polska Pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.