WYDARZENIA

Image article

POTĘGA TRADYCJI. FOTOGRAFIA REPORTERSKA DOMINIKA SKURZAKA Z INDONEZJI, TAJLANDII, LAOSU, KAMBODŻY I INDII – wernisaż wystawy

12.07.2018, 18:00
WSTĘP: wolny
W czwartek, 12 lipca, o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Dominika Skurzaka.

Wystawa fotografii dokumentujących ceremoniały i zachowania należące do najbardziej tradycyjnych w danym kraju. Są wśród nich m.in. sceny z teatrów lalkowego i aktorskiego w Indonezji, będącego zarówno teatrem, jak religijnym rytuałem; ablucje w mieście Puszkar, gdzie znajduje się jedyna w Indiach świątynia Brahmy; wizerunki wojowników papuaskich z należącej do Indonezji części Nowej Gwinei, czy obchody Nowego Roku w Laosie.

Zdjęcia stanowią wybór spośród fotografii o tematyce azjatyckiej, wykonanych podczas ponad stu podróży do Azji i Afryki.

Dominik Skurzak jest wychowanym w Afryce podróżnikiem, dziennikarzem i fotoreporterem, współpracującym m.in. z „National Geographic”, „The Warsaw Voice” i „Rzeczpospolitą”, a ponadto oficjalnym fotoreporterem Konkursów Chopinowskich 2000 i 2005 oraz współtwórcą „Przewodnika po Gambii” – książki nagrodzonej I miejscem w kategorii przewodników ilustrowanych na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w 2015 roku. Od 2014 r. organizuje wyprawy poznawcze do krajów Afryki. Ma w swym dorobku liczne albumy oraz wystawy fotograficzne w kraju i za granicą.