Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Polskie ślady w Indiach – prelekcja Felicji Bilskiej

30.01.2018, 18:00
WSTĘP: 10 zł

30 stycznia zapraszamy na prelekcję Felicji Bilskiej, autorki przewodników po świecie i znawczyni Azji, która opowie o polskich śladach w Indiach.

Polacy w Indiach? Oczywiście! Śladów polskich w Indiach jest całkiem sporo. Do najbardziej znanych Polaków należą m.in. Wanda Dynowska (1888-1971) – przyjaciółka XIV Dalajlamy i Mahatmy Gandhiego oraz ks. Marian Żelazek (1918 – 2006), który za swoją pracę na rzecz trędowatych był nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Dziś zaś, poznać można Polaków pracujących w przemyśle filmowym. Taak, Bollywwod czeka!

Ale Polacy na subkontynencie osiedlali się już wcześniej. Od XVI w. przybywali kupcy żydowscy, a wśród nich tajemniczy Gaspar da Gama – prawdopodobnie z okolic Poznania. Poźniej dołączali marynarze i awanturnicy, a dla równowagi – misjonarze. Byli też pisarze, emisariusze i urzędnicy bankowi o ambicjach sięgających gwiazd. Wielu z nich opisywało niezwykłości zastanego świata: dziwne zwierzęta, czyli elefanty, drzewa giganty, klejnoty…

Wreszcie, wzruszający i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji (tu wręcz filmowa historia dzieci adoptowanych przez maharadżę Jama Saheba) rozdział dziejów II wojny światowej. Indie stały się drugim po Iranie krajem, który przyjął pod swoje skrzydła Polaków. W tym kilka tysięcy dzieci. Opiekowała się nimi m.in. Hanka Ordonówna…

Zapraszamy w podróż do Indii – w poszukiwaniu polskich śladów.