Podróże na wschód | oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem

2.07.2022 - 27.09.2022
WSTĘP: Biletowany - normalny 15 zł, ulgowy 9 zł

Zapraszamy na oprowadzania po nowo otwartej wystawie stałej „Podróże na wschód”!  Spacery z przewodnikiem odbywają się cyklicznie w każdy wtorek o 15:00 oraz sobotę o 14:00.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny po zakupieniu biletu wstępu do muzeum (15 zł normalny, 9 zł ulgowy)!

Dodatkowo odbędą się oprowadzania w języku angielskim (9 lipca o 15:15 oraz 20 sierpnia o 15:15) oraz w języku ukraińskim (23 lipca o 15:15 oraz 27 sierpnia o 15:15).

O wystawie:

Podróże na wschód otwiera galeria poświęcona Iranowi i krajom arabskim Azji Południowo-Zachodniej. Do prezentowanych tutaj przedmiotów należy najstarszy zabytek w zbiorach Muzeum – cegła fundacyjna z Mezopotamii z odciśniętą inskrypcją w piśmie klinowym datowana na XXI w. p.n.e.
Kolejną częścią wystawy jest sala poświęcona Azji Centralnej. Ścieżka zwiedzania biegnie przez miasta Jedwabnego Szlaku, pod arkadami bazaru charakterystycznego dla muzułmańskich krajów tej części świata. Podziwiać można tutaj między innymi rękodzieło społeczności koczowniczych, ceramikę i stroje.
W dalszej części ekspozycji reprezentującej Mongolię można zobaczyć oryginalną jurtę mongolskich pasterzy. W gablotach dookoła niej znajdują się przedmioty związane z życiem i wierzeniami lokalnych społeczności.
W ostatniej galerii zaprezentowane zostały liczne przykłady obiektów z kolekcji indonezyjskiej – tradycyjna broń, stroje, zespół instrumentów orkiestry gamelanowej, a także kolekcja lalek wayang, masek i statków z goździków.

Więcej informacji w zakładce poświęconej „Podróżom na wschód”.

Podróże na wschód
Wystawa stała Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka