WYDARZENIA

Image article

Podróże na wschód | oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem

22.09.2022 - 1.01.2024
WSTĘP: Biletowany - normalny 15 zł, ulgowy 9 zł

Zapraszamy na oprowadzania po nowo otwartej wystawie stałej „Podróże na wschód”!  Spacery z przewodnikiem odbywają się cyklicznie.

Oprowadzania w języku polskim
wtorki (5, 19 września) godz. 16.00
sobota (9 września) o godz. 14.00
Oprowadzanie tematyczne „Na co dzień i od święta” 
sobota (16 września) o godz. 14:00

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny po zakupieniu biletu wstępu do muzeum (15 zł normalny, 9 zł ulgowy)

Guided tours in English (permanent exhibiton)
Sunday (17th August) at 2 PM

Participation in tour is free of charge after purchasing an admission ticket to the museum (PLN 15 regular, PLN 9 reduced)

O wystawie:

Podróże na wschód otwiera galeria poświęcona Iranowi i krajom arabskim Azji Południowo-Zachodniej. Do prezentowanych tutaj przedmiotów należy najstarszy zabytek w zbiorach Muzeum – cegła fundacyjna z Mezopotamii z odciśniętą inskrypcją w piśmie klinowym datowana na XXI w. p.n.e.
Kolejną częścią wystawy jest sala poświęcona Azji Centralnej. Ścieżka zwiedzania biegnie przez miasta Jedwabnego Szlaku, pod arkadami bazaru charakterystycznego dla muzułmańskich krajów tej części świata. Podziwiać można tu także rękodzieło społeczności koczowniczych, ceramikę i stroje.
W dalszej części ekspozycji reprezentującej Mongolię można zobaczyć oryginalną jurtę mongolskich pasterzy. W gablotach dookoła niej znajdują się przedmioty związane z życiem i wierzeniami lokalnych społeczności.
W ostatniej galerii zaprezentowane zostały liczne przykłady obiektów z kolekcji indonezyjskiej – tradycyjna broń, stroje, zespół instrumentów orkiestry gamelanowej, a także lalek teatralnych wayang, masek i statków z goździków.

Więcej informacji w zakładce poświęconej „Podróżom na wschód”.

Podróże na wschód
Wystawa stała Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka
ul. Solec 24, Warszawa

Grafika ozdobna