Podróże na wschód | oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem

22.09.2022 - 29.10.2022
WSTĘP: Biletowany - normalny 15 zł, ulgowy 9 zł

Zapraszamy na oprowadzania po nowo otwartej wystawie stałej „Podróże na wschód”!  Spacery z przewodnikiem odbywają się cyklicznie. We wrześniu zapraszamy w każdy wtorek o 15:00, a w październiku w każdy wtorek o 16:00 i w soboty (1, 15 i 29) o 14:00.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny po zakupieniu biletu wstępu do muzeum (15 zł normalny, 9 zł ulgowy)!

Dodatkowo odbędzie się oprowadzanie w języku angielskim (1 października o 15:15) i w języku ukraińskim (2 października o 14:00).

O wystawie:

Podróże na wschód otwiera galeria poświęcona Iranowi i krajom arabskim Azji Południowo-Zachodniej. Do prezentowanych tutaj przedmiotów należy najstarszy zabytek w zbiorach Muzeum – cegła fundacyjna z Mezopotamii z odciśniętą inskrypcją w piśmie klinowym datowana na XXI w. p.n.e.
Kolejną częścią wystawy jest sala poświęcona Azji Centralnej. Ścieżka zwiedzania biegnie przez miasta Jedwabnego Szlaku, pod arkadami bazaru charakterystycznego dla muzułmańskich krajów tej części świata. Podziwiać można tu także rękodzieło społeczności koczowniczych, ceramikę i stroje.
W dalszej części ekspozycji reprezentującej Mongolię można zobaczyć oryginalną jurtę mongolskich pasterzy. W gablotach dookoła niej znajdują się przedmioty związane z życiem i wierzeniami lokalnych społeczności.
W ostatniej galerii zaprezentowane zostały liczne przykłady obiektów z kolekcji indonezyjskiej – tradycyjna broń, stroje, zespół instrumentów orkiestry gamelanowej, a także lalek teatralnych wayang, masek i statków z goździków.

Więcej informacji w zakładce poświęconej „Podróżom na wschód”.

Podróże na wschód
Wystawa stała Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka