Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

OWŁADNIĘCI PRZEZ BOGÓW. FESTIWAL WEGETARIAŃSKI W TAJLANDII – wernisaż wystawy

3.12.2019, 18:00

We wtorek, 3 grudnia, zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Bartka Rubika „Owładnięci przez bogów. Festiwal Wegetariański w Tajlandii”.

Festiwal Dziewięciu Bogów-Cesarzy znany również jako Festiwal Wegetariański to fascynujące święto taoistyczne obchodzone każdego roku przez chińską społeczność na wyspie Phuket w Tajlandii. Wyznawcy wierzą, że podczas trwającego dziewięć dni festiwalu bogowie schodzą na ziemię. Wybrana grupa uczestników zwanych mah-song („konie bogów”) przestrzega ścisłej wegetariańskiej diety oraz wprowadza się w trans, by w ten sposób zaprosić duchy bogów do zawładnięcia swoimi ciałami. Będąc w transie dokonują oni rytuałów samookaleczenia – przekłuwają policzki mieczami, chodzą po rozżarzonych węglach i wspinają się po drabinach wykonanych z ostrzy noża. Poprzez te praktyki oddają oni cześć bóstwom i zaskarbiają ich przychylność dla swoich rodzin i społeczności.

Bartek Rubik – fotograf dokumentujący święta, festiwale, ceremonie i rytuały w rożnych zakątkach świata, szczególnie zainteresowany kulturą ludów rdzennej. Miłośnik wielodniowych wysokogórskich trekkingów. Z aparatem i plecakiem odwiedził ponad 80 krajów na pięciu kontynentach. Najchętniej wraca w Andy, Himalaje, do Indii oraz Etiopii.

Kuratorka wystawy: Karolina Krzywicka