Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Osobliwości architektoniczne Azji – wykład Felicji Bilskiej

24.09.2020, 18.00
WSTĘP: 15 zł

Zapraszamy na spotkanie z osobliwościami architektonicznymi Azji.

Warta 2 mld USD bombajska Antilia należy do Mukesha Ambaniego. Energooszczędna rezydencja indyjskiego miliardera ma 27 kondygnacji, parkingi dla 168 aut, a na dachu lądowisko dla helikopterów. Ten symbol bogactwa nie licuje jednak z otoczeniem, bo wzniesiono go w okolicach największych slumsów Azji. Efekt? Budynek interesujący architektonicznie wzbudził niesmak i oburzenie. Osobliwy znaczy fenomenalny, zachwycający, ale też dziwny, niedopasowany albo wykraczający poza standardowe rozumienie. Inny. Osobliwość zawsze wzbudza zainteresowanie, któremu zawsze towarzyszą emocje. Różne.

W przypadku azjatyckiej architektury takich osobliwości jest niezliczona ilość, na co wpływa zróżnicowanie kontynentu: historyczno-kulturowe, ekonomiczne, przyrodnicze. Dlatego Azja stanowi idealne pole do eksperymentowania z architekturą. Widać to na przykładzie budowli nowoczesnych, jak i w tkance zabytkowej.

Poznamy niektóre z takich osobliwości: Antilię, Taj Mahal i miasto Auroville. Zobaczymy „najgorszy budynek Chin, zbudowany przez najlepszych tajwańskich architektów” (wg The Times) oraz chińskie miasta widma. Rozbawi nas koreański Sim Jae Duck w kształcie sedesu, a Muzeum Narodowe Kataru wprawi w istny zachwyt.

Felicja Bilska – zawodowo zajmuje się komunikacją oraz marketingiem internetowym, ale zaczynała jako dziennikarka. Wykładowczyni, autorka ponad 20. przewodników o Polsce i świecie – w tym nagradzanych i tłumaczonych na języki obce oraz licznych esejów o sztuce, kulturze i symbolach świata (m.in. francuski magazyn „Recogito”, „Podróże”, wyd. Pascal). Lubi jeść, rozmawiać i po prostu cieszyć się życiem.

Liczba miejsc ograniczona do 25.