Oprowadzanie po wystawie „Strefa dźwięków” I Kino Dzieci

26.09.2018, 15:30
Ekspozycja prezentuje blisko 120 instrumentów muzycznych z różnych zakątków Azji i Oceanii – jest to największa kolekcja tego typu w Polsce.W „Strefie dźwięków” zwiedzających otaczają instrumenty muzyczne o różnorodnej konstrukcji i pochodzeniu, często o bardzo bogatej formie, dekoracji i kolorystyce. Kuratorka wystawy, Maria Szymańska-Ilnata radzi jednak, żeby: „zwrócić także uwagę na eksponaty skromne, które nie przyciągają wzroku swoim szczególnym kształtem, zdobieniami czy wielkością”. Przekonuje, że: „bardzo często one właśnie potrafią zaskoczyć swoim wyjątkowym brzmieniem, ciekawą historią lub oryginalnym zastosowaniem”.Zwiedzający, dzięki aplikacji, będą mogli zgłębić wiedzę na temat prezentowanych instrumentów – posłuchać ich brzmienia, przyjrzeć się technice gry, czy zobaczyć w jaki sposób funkcjonują one w kulturach, z których pochodzą. Wystawę wzbogacą multimedialne wizualizacje, które zbudują wyjątkową atmosferę, odwołując się do motywów sztuki z Azji i Oceanii. Muzeum przewidziało także dodatkową atrakcję: chętni będą mogli spróbować zagrać na udostępnionych instrumentach.

W oprowadzaniu mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-10 lat.

Wstęp: 5 zł od osoby (wstęp dla dorosłego opiekuna dziecka jest nieodpłatny).
Liczba miejsc: 15

Muzeum przyjmuje zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: klaudiastach@muzeumazji.pl.
W tytule maila prosimy wpisać: „Strefa dźwięków – Kino Dzieci”, natomiast w treści imię i wiek dziecka oraz informację o liczbie opiekunów.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego.

Wydarzenie towarzyszy Festiwalowi Filmowemu Kino Dzieci.