Ogniste maski Melanezji – warsztaty rodzinne

19.08.2017, 10:15

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów rodzinnych poświęcone najnowszej wystawie „Ujarzmić Demony i Duchy. Świat Rytuałów Melanezji.”

Uczestnicy zajęć wybiorą się w podróż na malowniczą Melanezję rozpościerającą się na krańcach Oceanu Spokojnego. Razem z nami poznają tajemnice mieszkańców wysp i ich fascynujące rytuały. Wspólnie przygotujemy maski ludu Baining wykorzystywane podczas ceremonii ognia.

W pierwszej części zajęć uczestnicy dowiedzą się jak wyglądają wyspy Melanezji i kto je zamieszkuje. W drugiej części najmłodsi uczestnicy razem z rodzicami wykonają maski, które własnoręcznie ozdobią symbolicznymi wzorami.

Informacje praktyczne:
Warsztaty odbędą się w sobotę 19 sierpnia o godz. 10.15 (muzeum jest czynne od 10.00);
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat.
Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).
Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: dominikakossowskajanik@muzeumazji.pl W zgłoszeniu proszę podać wiek dziecka.