Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

„Ogień i monsun. Indochiny z bliska” – spotkanie autorskie

30.01.2020, 18:00
WSTĘP: wolny
W czwartek, 30 stycznia o godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie z Elżbietą i Andrzejem Lisowskimi poświęcone ich najnowszej książce.
 
Wstęp wolny
 
Elżbieta i Andrzej Lisowscy „Ogień i monsun. Indochiny z bliska”
 
Opis książki:
Jak Angkor Wat opowiada historię stworzenia kosmosu? Dlaczego Wietnamczycy z uśmiechem serwują w pubach (także Amerykanom!) płonący shot B-52, choć to nazwa amerykańskich strategicznych bombowców dalekiego zasięgu, które siały grozę pod niebem tej części Indochin? Czym dla mieszkańców Indochin są talizmany i dlaczego kontakt z duchami uważany jest tam za oczywisty? Co z przerażającą spuścizną Czerwonych Khmerów? Dlaczego w Chiang Rai powstała Biała Świątynia? Komu świat zawdzięcza złą sławę Złotego Trójkąta? Na pewno nie jest to zwyczajna książka podróżnicza. Mocny reportaż przeplata się tutaj z elementami eseju, a filozofia życia z praktycznymi podpowiedziami, jak odkrywać dla siebie Indochiny. „To ważny kawałek naszego wymarzonego, jeszcze w czasach »żelaznej kurtyny«, świata” — mówią Lisowscy. „Z pobudzającym zmysły, monsunowym powietrzem, soczystą zielenią palm i klimatami z filmu »Pożegnanie z Afryką«. I przede wszystkim z krajobrazami i nastrojami z oscarowego melodramatu »Indochiny«, z niezwykłą rolą Catherine Deneuve. To nastroje ze zmysłowego filmu »Kochanek« Jeana-Jacquesa Annaud”. Ta książka wyrosła z wewnętrznej potrzeby autorów, jest próbą zmierzenia się z nieuchronnością losu i pełnymi bolesnych meandrów dziejami tej części Azji. Elżbieta i Andrzej Lisowscy właśnie w Indochinach przeżyli życiowe tsunami. Tego samego dnia, w odstępie kilkunastu godzin, zostali obrabowani ze wszystkiego w Phnom Penh, a jednocześnie ogień strawił ich mieszkanie na krakowskim Kazimierzu. Zawalił się im świat, ale nie odgrodzili się murem od marzeń.
 
Autorzy:
Elżbieta i Andrzej LISOWSCY Uzależnieni od Krakowa filmowcy i podróżnicy. Nieuleczalnie chorzy na poriomanię – niekontrolowany popęd wędrowniczy, trochę żartobliwie zdiagnozowany przez znanego psychiatrę i eksploratora prof. Zdzisława Jana Ryna, kolegę z nowojorskiego The Explorers Club, którego są członkami. Żyją w podróży i świecie mediów już od 40 lat. Laureaci wielu nagród (m.in. Nagroda Magellana – Warszawa, Tunisia Awards – Hammamet, Złoty Medal Straussa – Wiedeń, Złote Pióro – Zagrzeb, Grand Prix Media Travel – Łódź). Twórcy telewizyjnego „Światowca”, magazynu „Z plecakiem i walizką” oraz radiowego „Południka Café”. Redagowali pierwsze w Polsce prasowe dodatki podróżnicze („Echo Krakowa, „Dziennik Polski”, „Przekrój”). Autorzy książkowych i radiowych „Południków szczęścia”, a także setek artykułów ze świata (m.in. „Rzeczpospolita”, „Voyage”, „Podróże”, „Odra”). Napisali też kilkanaście autorskich przewodników turystycznych. Ich „Tunezja” ukazała się w wielojęzycznych wersjachna całym świecie, a „Wspaniały weekend w Krakowie” równocześnie w Polsce i we Francji. Na Facebooku administrują grupą „Południki Szczęścia – Meridians of Happiness”. Z sentymentem wspominają wydany w „Bezdrożach”,w 2005 roku, przewodnik „Wiedeń. Miasto artystów i geniuszy”, w którym zaproponowali własne, nietypowe, tematyczne szlaki po naddunajskiej metropolii.
Elżbieta (zodiakalny Skorpion) – orientalistka, iranistka (praca doktorska: „Irański mit kosmologiczny w świetle Awesty i Bundahisznu”), badaczka mistycznego islamu; Andrzej (zodiakalne Ryby) – studiował historię sztuki, dziennikarz, fotograf i producent programów TV. W podróży od zawsze. Jak mówią: „Także w poprzednich wcieleniach…”.