WYDARZENIA

Image article

[ODWOŁANE] Nouruz w Muzeum Azji i Pacyfiku

21.03.2020, 18:00
WSTĘP: wolny

W trosce o bezpieczeństwo publiczne podejmujemy kroki profilaktyczne, które mają na celu minimalizację potencjalnego ryzyka epidemiologicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2. Z przykrością informujemy, że w tej sytuacji zdecydowaliśmy o odwołaniu najbliższych wydarzeń. Osoby, które w przedsprzedaży kupiły bilety na odwołane wydarzenia, prosimy o kontakt z kasą (tel.: 22 621 94 70 wew. 106).

Wystawa stała oraz wystawy czasowe pozostają dostępne dla zwiedzających.

Prosimy o śledzenie kanałów informacyjnych muzeum, gdzie będziemy informować o ewentualnych dalszych zmianach w jego funkcjonowaniu oraz nowych terminach przeniesionych wydarzeń.

Osoby odwiedzające Muzeum prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności, w szczególności o dokładne mycie rąk oraz utrzymywanie dystansu od osób z objawami infekcji. W holu głównym, przy dyżurce ochrony znajduje się dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

Osoby, które zaobserwowały u siebie takie objawy jak kaszel, katar czy podwyższona gorączka oraz osoby, dla których zarażenie wirusem mogłoby być szczególnie niebezpieczne, prosimy o rozważenie wizyty w Muzeum w późniejszym terminie.

Nouruz, poza Iranem jest obchodzony w wielu krajach Azji Centralnej, Bliskiego Wschodu i Kaukazu. Od 10 maja 2010 Nouruz został proklamowany przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako święto międzynarodowe, a od 2009 roku Nouruz został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. tradycyjną muzykę związaną z tym radosnym świętem, typową dla zachodnich prowincji Iranu – Lorestanu i Kurdystanu. Melodie wykonywane są na unikalnych w tradycji Iranu instrumentach – na „kemancheh” i na „dafie”.

W programie:
– prelekcje o tradycjach Nouruzu w Iranie i w Azji Centralnej
– koncert muzyki z Lorestanu i Kurdystanu
– wystawa fotografii Babaka Borzoyeh
– przysmaki kuchni perskiej
– stoiska z rękodziełem z Iranu

Liczba miejsc ograniczona

Wydarzenie organizowane we współpracy z Ambasadą Islamskiej Republiki Iranu.