Metalowe cuda z Indonezji – Dotknij Azji – spotkanie dla osób z niepełnosprawnością wzroku

9.03.2019, 14:00
WSTĘP: wolny

W sobotę, 9 marca, o godzinie 14:00 zapraszamy na spotkanie „Metalowe cuda z Indonezji”. Spotkanie jest częścią cyklu „Dotknij Azji” i jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

Spotkanie będzie miało formę krótkiego wykładu połączonego z poznawaniem eksponatów za pomocą zmysłu dotyku. „Metalowe cuda z Indonezji” to okazja, by obcować z dziełami rzemiosła rzadko pokazywanymi na wystawach. Należą tu na przykład: lampa teatralna w kształcie ptaka, ozdobny pojemnik z dopasowaną pokrywką zdolny zatrzymać zapach przechowywanej substancji albo wielki stempel do nadrukowywania wzoru na tkaninach. Ponadto uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie techniki stosowano przy wytwarzaniu tych przedmiotów, a także jak ich używano.