Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Magiczny realizm po indonezyjsku

22.06.2018, 18:00
WSTĘP: wolny

Eka Kurniawan znalazł się na liście stu najważniejszych intelektualistów magazynu Foreign Policy (FP Top 100 Global Thinkers) za „dołączenie literatury indonezyjskiej do mapy literatury światowej”. Jest też pierwszym Indonezyjczykiem, który otrzymał nominację do Nagrody Bookera (2016). Jego styl pisania często określany jest indonezyjską odmianą realizmu magicznego. Przetłumaczone książki Eki Kurniawana wreszcie trafiły do polskich czytelników i pozwolą im lepiej zrozumieć kulturę i historię Indonezji – czwartego państwa świata pod względem liczby ludności.

 

Człowiek tygrys oraz Piękno to bolesna rana to dwie powieści, w których pisarz, za pomocą nawiązań do indonezyjskich mitów i legend, opisuje współczesną Indonezję. Elizabeth Pisani – pisarka, badaczka i podróżniczka – nazywa ten kraj „największą niewidzialną rzeczą na Ziemi”. Indonezja, po przemianach ustrojowych dołączyła do grona państw demokratycznych i jest jednym z głównych ośrodków rozwoju gospodarczego Azji, jednak wiedza o tym gigantycznym, położonym na tysiącach wysp kraju jest w Polsce bardzo niewielka. To świat sam w sobie, a proza Kurniawana pozwala na zanurzenie się w tamtejszej rzeczywistości. Przez jego meandry i realia przeprowadzą nas zaproszeni do dyskusji goście:

 

Paweł Cywiński – orientalista, kulturoznawca, geograf. Współtwórca Fundacji Polska Gościnność, która zajmuje się pomocą bezpośrednią uchodźcom w ramach inicjatywy Chlebem i Solą oraz prowadzi największy polskojęzyczny portal na temat uchodźców Uchodźcy.info. Współtwórca projektu post-turysta.pl, redaktor Magazynu Kontakt, publicysta i radiowiec. Na co dzień pracuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW, gdzie zajmuje się między innymi kwestiami dotyczącymi Indonezji.

 

Michał Sęk – geograf i badacz społeczny. Członek zespołu badawczego „DNA Miasta” oraz członek redakcji „Magazynu Miasta”. Pracownik Centrum Badań nad Społeczeństwami Wieloetnicznymi Instytutu Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych w Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmuje się rolą decentralizacji w ograniczaniu konfliktów etnicznych w Indonezji. Stypendysta rządu indonezyjskiego. Interesuje się rozwojem lokalnym i regionalnym oraz ekonomią rozwoju tak w Polsce, jak i w Indonezji. Członek Zarządu Stowarzyszenia Polsko-Indonezyjskiego SAHABAT.

 

Dr Marianna Lis – teatrolożka, od ośmiu lat studiuje i bada tradycyjny teatr cieni wayang kulit. Na podstawie prowadzonych  w Yogyakarcie i Surakarcie badań terenowych, w 2017 roku obroniła w Instytucie Sztuki PAN  doktorat poświęcony tradycji i obszarom poszukiwań we współczesnym wayangu Jawy Środkowej. Od 2011 roku wykłada Performans międzykulturowy na wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

 

Spotkanie poprowadzi:

 

Martyna Obarska – redaktorka, dziennikarka, kulturoznawczyni. Wicenaczelna Magazynu Miasta. Na co dzień pisze i uczy o miastach, w wolnych chwilach pochłania nałogowo książki.

 

W czasie spotkania książki będzie można kupić w promocyjnych cenach.