Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Magia i wróżbiarstwo jezydów

6.06.2017, 18:00
WSTĘP: wolny

Świat usłyszał o jezydach w 2014 roku, gdy stali się ofiarami ludobójczej działalności ISIS w Sindżarze (Irak).

Oryginalny i skomplikowany zestaw wierzeń tej wspólnoty spowodował, że przez wieki przypisywano im oddawanie czci samemu szatanowi.

 

O tym, jak jezydzi poznają przyszłość, uzdrawiają i… kontrolują swoje żony przy pomocy różnych praktyk ezoterycznych opowie Roman Żuchowicz z Zakładu Historii Starożytnej Instytutu Historycznego UW, który w latach 2014-2017 podróżował do Iraku i na Zakaukazie, dokumentując życie jezydów. Już w czasie pierwszej wizyty w Lalish, najświętszym miejscu jezydów, miał okazję obserwować szereg praktyk o charakterze magicznym. W czasie kolejnych podróży poznawał jezydzkich wróżbitów, rozmawiał z magami i obserwował, jak zabezpieczają swoje domy przed działaniem złych sił.

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia relacji ze świątyni w Lalish: