WYDARZENIA

Image article

Magia Hawajów – spotkanie z Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pon

3.10.2018, 18:00

W środę, 3 października, o godzinie 18.00, zapraszamy na spotkanie „Magia Hawajów”.

Spotkanie z Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pono Mangauil – rdzennym Hawajczykiem stojącym na czele Hawajskiego Centrum Kultury w Hāmākua na Wielkiej Wyspie (https://hccoh.org)
Podczas wykładu Lanakila przybliży Wam rdzenną kulturę hawajską i opowie, jak wygląda życie hawajczyków, którzy pielęgnują stare tradycje i rytuały w zgodzie z rytmami natury. Nie zabraknie również etnicznego śpiewu, tańca i fascynujących mitologicznych opowieści z odległej krainy wulkanów leżącej na samym środku lazurowego Pacyfiku.

Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pono Mangauil
Rdzenny Hawajczyk, znany pieśniarz oraz popularyzator idei powrotu do źródeł, tradycyjnego rolnictwa, natury i dawnego stylu życia. Jest również tancerzem hula w szkole hālau WaikāUnu kontynuującej jedną z najstarszych tradycji poświęconych żywiołowi ognia i bogini wulkanów Pele. Od najmłodszych lat wzrastał w rdzennej hawajskiej tradycji i uczył się od starych hawajskich nauczycieli kumu. Obecnie stoi na czele Hawajskiego Centrum Kultury w Hāmākua na Wielkiej Wyspie (https://hccoh.org), gdzie prowadzi cykliczne warsztaty, wykłady i zajęcia na temat rdzennych tradycji hawajskich, naucza, jak wspierać i kontaktować się z siłami natury i przeprowadzać rytuały związane z poszanowaniem przyrody. W ramach licznych wymian kulturowych podróżuje po wszystkich hawajskich wyspach, do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Polski, dzieląc się tradycją swojego ludu