WYDARZENIA

Image article

Mądrość Orientu we łzach przodków – spotkanie autorskie z Ellen Korman Mains

11.06.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

Spotkanie z Ellen Korman Mains, osiadłą w Stanach córką łódzkiej Żydówki ocalałej z Holocaustu i autorką książki Budda w getcie, w której to opisuje swoje osobliwe przeżycia w pociągu jadącym przez Niemcy.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Wstęp wolny

O Autorce:

Ellen Korman Mains była bliską uczennicą nieżyjącego już tybetańskiego mistrza medytacji, Czogjama Trungpy Rinpocze. Jest nauczycielką w tradycji buddyjskiej Shambhala oraz japońskiej sztuki kyūdō (japońskie łucznictwo ceremonialne), których nauczała na Uniwersytecie Naropa. Jest również córką polskich żydów ocalałych z Holokaustu. W 2005 roku udała się w podróż po Polsce w celu połączenia obu tych aspektów siebie i przeanalizowania Holokaustu od strony duchowej. Jej podróż trwa dalej i głównym celem Autorki jest krzewienie dialogu międzykulturowego i ochrona żydowskich cmentarzy w Polsce.

Opis książki:

Kiedy córka łódzkiej Żydówki ocalałej z Holokaustu przeżywa osobliwe chwile w pociągu jadącym przez Niemcy, jej dotychczasowe życie w Ameryce czeka nagły zwrot. Aby pogodzić podstawową dobroć z niewypowiedzianym cierpieniem zadanym ludziom przez ludzi, Ellen przekracza więzi rodzinne i granice wytyczone przez religie i dociera do głębszej prawdy. W Polsce, kraju przodków, ożywa skostniała bolesna przeszłość rodziny, a wtedy dochodzi do uleczającego spotkania traumy i przebudzenia duchowego.

Książkę „Budda w getcie. Duchowa wędrówka w głąb Holokaustu” przełożył Robert Sudół i w 2022 roku ukazała się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Attyka.