WYDARZENIA

Image article

KRAJOBRAZ FANTAZJI HARAJUKU – POKAZ ALTERNATYWNEJ MODY JAPOŃSKIEJ I SPOTKANIE AUTORSKIE Z LILY ADAMOWICZ

9.09.2023, 18:00
WSTĘP: Wolny

Spotkaniu z dr Lily Adamowicz, autorką książki pt. „Krajobraz fantazji. Harajuku w ujęciu transkulturowym” będzie towarzyszył wyjątkowy pokaz alternatywnej mody japońskiej prezentowanej przez osoby wywodzące się ze środowiska jej polskich miłośników.

O japońskiej modzie ulicznej, która zrodzona została z potrzeby ekspresji, wolności, autentyczności oraz z tęsknoty za światem, który nie istnieje, opowie dr Lily Adamowicz, która nie tylko zajmuje się tym zjawiskiem naukowo, lecz również na co dzień sama nosi japoński styl Lolita Fashion. Jest to japońska moda zainspirowana europejskimi strojami historycznymi przefiltrowanymi przez uroczą estetykę kawaii. Wokół właśnie tego stylu wyrosła największa społeczność w Polsce i z tego powodu będzie on dominował na pokazie, jednak widzowie zobaczą również inne przykłady japońskiej mody.

O autorce:

Lily Adamowicz jest badaczką japońskiej popkultury, doktorem nauk humanistycznych, absolwentką Inter-University Center for Japanese Language Studies w Jokohamie, stypendystką Japan Foundation, Nippon Foundation i Toshiba Foundation, oraz autorką książek „Wizerunek mężczyzny w visual kei” i „Oblicza kawaii”. „Krajobraz fantazji. Harajuku w ujęciu transkulturowym” jest jej trzecią książką stanowiącą rezultat wieloletnich badań w Polsce i w Japonii. Fotografie wykonane podczas badań można było oglądać na wystawach w Muzeum Manggha w Krakowie i Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Paulina Pikulska.
Wstęp bezpłatny.

Grafika ozdobna