Korzenie i przyszłość muzyki wietnamskiej. Koncert Ha Noi Duo

WSTĘP: 30 zł, 25 zł

HA NOI DUO
Nguyen Le i Ngo Hong Quang

Korzenie i przyszłość muzyki wietnamskiej

Nguyen Le, znany paryski jazzman wietnamskiego pochodzenia, gitarzysta, kompozytor i producent, od lat eksperymentuje na pograniczach jazzu i rodzimej muzyki Wietnamu. Młodszy o pokolenie, urodzony w Wietnamie, a obecnie żyjący w Holandii Ngo Hong Quang to multiinstrumentalista zafascynowany muzyką mniejszości narodowych. Ich twórczość jest doskonałym przykładem na żywotność muzyki dawnej i ludowej, podlegającej interpretacjom i przemianom, podążającej za nurtem współczesności. Wietnamskie korzenie, ważne dla obu artystów, łączą się tu płynnie z doskonale im znanymi inspiracjami europejskimi, indyjskimi czy północnoafrykańskimi. Podczas koncertu Nguyen Le i Ngo Hong Quang zaprezentują m.in. utwory ze swojej wspólnej płyty „Ha Noi Duo”, wydanej w 2017 r.

Koncert w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stałą Strefa Dźwięków.