Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

„Korea Połudiowa. Republika żywiołów”

16.11.2018, 18:00
WSTĘP: wolny

W piatek, 16 listopada zapraszamy na spotkanie z dr. Marcinem Jacobym, autorem książki „Korea Południowa. Republika żywiołów”.

 

Korea Południowa, oficjalnie Republika Korei, prawie dokładnie połowa górzystego, wąskiego półwyspu otoczonego morzem, zamieszkanego przez ponad pięćdziesiąt milionów ludzi, którzy nie boją się niczego, a już najmniej ciężkiej pracy. Gdy wszyscy idą w prawo, oni idą w lewo, gdy ktoś mówi, że coś jest niemożliwe, oni przekornie dowodzą, że wszystko da się zrobić. Są w stanie, tak jak w swoich tradycyjnych daniach, połączyć i wymieszać wszystko ze wszystkim: stare z nowym, twarde z miękkim, wyszukane z pospolitym. /fragment wstępu/

 

Marcin Jacoby stawia sobie za cel przybliżenie współczesnego obrazu Korei Południowej w szerszej perspektywie historycznej, kulturalnej i lifestylowej. Autor prowadzi czytelnika przez koreańską rzeczywistość z pewnością eksperta, ciekawością podróżnika i pasją wielbiciela. Skupia się przede wszystkim na próbach ukazania tego, co typowe oraz tego, co może się nam z polskiej perspektywy wydawać inne, egzotyczne jak zwyczaje kulturowe, religijne czy kulinarne.

„Korea Południowa. Republika żywiołów” to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną dowiedzieć się więcej o Korei i zrozumieć jej fenomen.

 

 

Marcin Jacoby –  sinolog, autor bestsellerowych Chin bez makijażu (2016).  Adiunkt Uniwersytetu  SWPS gdzie wykłada w Katedrze Studiów Azjatyckich i pełni funkcję Dyrektora ds. Współpracy Międzynarodowej. Oprócz działalności akademickiej przez kilka lat pełnił funkcję menadżera  Projektu Azja Instytutu Adama Mickiewicza współorganizował w całej Azji Wschodniej polskie wydarzenia kulturalne.

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MUZA.