WYDARZENIA

Image article

Koncert: Wołanie – Tiếng gọi – wietnamskie impresje

27.04.2019, 18:00
WSTĘP: 25 zł, 30 zł

 

Muzyka do wierszy poety Lam Quang My jest „Wołaniem”, czyli „Tieng goi” – wołaniem w różnych kierunkach w świecie wyobraźni. Wołając na północ – spotykamy wiosnę, wołając na południe – spotykamy drzewa, wołając na wschód – spotykamy wodę, wołając na zachód – przeczuwamy ciszę. Przestrzeń wyobraźni jest głównym tematem spotkania czterech osób zajmujących się tworzeniem dźwięku, opisywaniem słowa dźwiękiem. To kwintesencja idei „muzyka do języków”. Michał Górczyński – autor koncepcji – stworzył już muzykę do poezji japońskiej, jidysz, irańskiej, indonezyjskiej, angielskiej. Teraz język wietnamski odkrywa przed nim swoje cechy i otwiera wyobraźnię artysty.

 

wystąpią:

Lam Quang My – śpiew, wiersze

Michał Górczyński – klarnet, looper mobilny

Tadeusz Sudnik – instrumenty elektroniczne

Tomasz Wiracki – pianino

 

Koncert  w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.

 

Bilety w cenie 30 i 25 zł (ulgowy) dostępne są także w przedsprzedaży, codziennie w godz. 10.00-18.00, oprócz poniedziałków i świąt.
Liczba miejsc ograniczona.