Koncert Tatarski – Karolina Cicha & Spółka

10.11.2017, 18:00
WSTĘP: 30 zł, 25 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na niezwykly „Koncert Tatarski”. Wystąpią: Karolina Cicha & Spółka.
Koncert odbędzie sie w piątek 10 listopada 2017 roku, o godz. 18.00.
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie
Bilety: 30 zl, 25 zl, dostępne w sklepiku muzealnym codziennie od 10.00 do 18.00 (oprócz poniedzialków)

Koncert w ramach cyklu „Wszystkie dzwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego ekspozycję stala Strefa dzwięków.

Próba odtworzenia zapomnianej muzyki Tatarów polskich. Oryginalna muzyka Tatarów przybyłych na Podlasie w XV wieku nie zachowała się. I choć Tatarzy polscy przez wieki kultywowali swoją orientalną kuchnię, obyczaje i religijną odrębność, muzyka, z którą przyjechali zamilkła wraz z ich językiem. Nikt dziś nie wie, co i jak grali, gdy przybyli do Polski. Cicha postanowiła wskrzesić tę zapomnianą muzykę. Poszukiwania materiału na płytę trwały jednak trzy lata. Cicha i towarzyszący jej muzycy podążali śladami żywych do dziś tradycji tatarskich w Tatarstanie i na Krymie. Zapuścili się też daleko na wschód, w archaiczne skale azjatyckich stepów. Na ich płycie zabrzmiał kobyz, obciągnięty skórą kozła, orientalny saz czy dotar, na którym można grać podczas jazdy konnej. Nie zabrakło dźwięku drumli, czy rytmu końskich kopyt.

www.karolinacicha.eu

Organizacja kustosz Karolina Krzywicka