Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Koncert muzyki kurdyjskiej z okazji Nouruzu – zespół Tembur

22.03.2019
WSTĘP: 35 zł, 30 zł

22 marca zapraszamy na koncert muzyki kurdyjskiej w wykonaniu zespołu TEMBUR, z okazji perskiego Nowego Roku – Nouruz (Newruz).

Zespół Tembur wystąpi w składzie:
Karolina Matuszkiewicz (skrzypce, qobuz, kemancze,wokal)
Önder Kanat (tembur, oud, wokal)
Roman Chraniuk (kontrabas)
Şervan Kanat (instrumenty perkusyjne)

Nouruz należy do najważniejszych starożytnych świąt irańskich, wywodzących się jeszcze z tradycji zaratusztriańskiej. Obchody Nouruzu rozpoczynają się dniu równonocy wiosennej, która jest początkiem perskiego Nowego Roku. Towarzyszy im wiele zwyczajów i obrzędów takich jak: oświetlanie domów, palenie aromatycznych gałązek, zapalanie świece, skakanie przez ogniska, i przygotowanie dekoracji złożonej z siedmiu przedmiotów – Haft Sin, których perskie nazwy zaczynają się na literę „s”: sabze – zielone rośliny, symbol narodzin, serke – ocet, symbol radości i czystości, samanu – potrawa z pszenicy, symbol wzrostu i łaski,
sib – jabłko, symbol narodzin, sir – czosnek, środek leczniczy, sumak – symbol smaku życia, sendżed – suszone owoce oliwnika, symbol miłości, sekke – moneta, symbol bogactwa oraz święta księga.

Nouruz jest popularnym świętem, które jest obchodzone w Iranie, ale także w innych krajach irańskiego kręgu kulturowego i cywilizacyjnego takich jak: Afganistan, Tadżykistan, Azerbejdżan, Turcja, Turkmenistan, Kazachstan, Tatarstan, Indie, Pakistan, Bangladeszu oraz w wielu regionach Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Kaukazu, a także w części Chin.

W 2009 roku święto Nouruz zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, natomiast w 2010 roku zostało uznane przez ONZ jako święto międzynarodowe, którego obchody rozpoczynają się 21 marca.

Piątek, 22 marca, godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Bilety: 35 zł, 30 zł
Liczba miejsc ograniczona.
Bilety dostępne w przedsprzedaży.

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka