WYDARZENIA

Image article

[ODWOŁANE] Koncert muzyki arabskiej – zespół Bukra

14.03.2020
WSTĘP: 35 zł, 30 zł

W trosce o bezpieczeństwo publiczne podejmujemy kroki profilaktyczne, które mają na celu minimalizację potencjalnego ryzyka epidemiologicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2. Z przykrością informujemy, że w tej sytuacji zdecydowaliśmy o odwołaniu najbliższych wydarzeń. Osoby, które w przedsprzedaży kupiły bilety na odwołane wydarzenia, prosimy o kontakt z kasą (tel.: 22 621 94 70 wew. 106).

Wystawa stała oraz wystawy czasowe pozostają dostępne dla zwiedzających.

Prosimy o śledzenie kanałów informacyjnych muzeum, gdzie będziemy informować o ewentualnych dalszych zmianach w jego funkcjonowaniu oraz nowych terminach przeniesionych wydarzeń.

Osoby odwiedzające Muzeum prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności, w szczególności o dokładne mycie rąk oraz utrzymywanie dystansu od osób z objawami infekcji. W holu głównym, przy dyżurce ochrony znajduje się dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.

Osoby, które zaobserwowały u siebie takie objawy jak kaszel, katar czy podwyższona gorączka oraz osoby, dla których zarażenie wirusem mogłoby być szczególnie niebezpieczne, prosimy o rozważenie wizyty w Muzeum w późniejszym terminie.

Bukra (po arabsku „jutro”) to polsko-arabski zespół, który łączy bliskowschodnie i europejskie brzmienia. Swoją muzyką stara się budować most łączący te dwie kultury. W repertuarze zespołu Bukra znajdują się oryginalne kompozycje autorstwa Tomasza Citaka i Humama Ammari oraz klasyczne utwory arabskie i europejskie w swoich własnych aranżacjach.

Wystąpią:
Humam Ammari – wokal, gitara elektroakustyczna
Nidal Kalboneh – wokal, oud
Tomasz Citak – skrzypce
Marcin Figaj – gitara basowa
Jakub Szwarc – instrumenty perkusyjne

Liczba miejsc ograniczona.

Koncert w ramach cyklu „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, prezentującego różne tradycje muzyczne regionu i promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.