Koncert | Muzyczna podróż do Lewantu – Wassim Ibrahim &Tomas Celis Sanchez

24.06.2023, 18:00
WSTĘP: Biletowany 45 zł, 40 zł

Zapraszamy na koncert muzyki bliskowschodniej w wykonaniu Wassima Ibrahima i Tomasa Celisa Sancheza. Podczas koncertu udamy się w muzyczną podróż do dawnej Mezopotamii, odwiedzimy kilka krajów i posłuchamy tradycyjnych melodii z Turcji, Egiptu i krajów Lewantu. Usłyszymy pieśni w językach aramejskim, arabskim oraz w różnych dialektach tych krajów.

Wassim Ibrahim jest muzykiem i kompozytorem, pochodzi z Syrii. Od 2013 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ukończył studia na Wydziale Teorii i Kompozycji w Damaszku i jest absolwentem kierunku kompozytorskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie zdobył tytuł doktora. Jest wykładowcą akademickim, wykładał w Higher Institute of Music w Damaszku, z Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Viterbo La Crosse w Wisconsin w USA.W 2019 został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości.
www.wassimibrahim.net

Tomas Celis Sanchez, instrumentalista perkusyjny, pochodzący z Meksyk, od 20 lat mieszkający w Polsce. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Meksyku w klasie kontrabasu. Ceniony sidemen, znany ze współpracy z polskimi i międzynarodowymi muzykami,  Współpracuje z muzykami z Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz młodymi twórcami muzyki współczesnej (m.in. klawesynista James Dorsa, klawesynistka Monika Fory). Jest zapraszany do udziału w najważniejszych europejskich festiwalach jazzowych (np. Ingolstadt Jazz Tage, International Jazz & Blues Festival Kikinda w Serbii). Grał podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, Haarlem Jazzstadt w Amsterdamie w Holandii oraz festiwalu City of Music w Lecce we Włoszech. Współpracował z Polską Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Opolską, Filharmonią Częstochowską, Filharmonią Narodową i Kameratą Silesia, Filharmonią Narodową i Kameratą Śląską.

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka

Wstęp: bilety 45 zł, 40 zł

Liczba miejsc ograniczona

Koncert organizowany w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Muzeum Azji i Pacyfiku. Finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.