Koncert Mistyczne Indie – Michał Rudaś & Healing Incantation

9.09.2017, 18:00
WSTĘP: 20 zł, 25 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na koncert klasycznej muzyki indyjskiej „Mistyczne Indie”, w wykonaniu Michała Rudasia i zespołu Healing Incantation.
Michał Rudaś (wokal, harmonium) oraz zespół Healing Incantation w składzie: Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar, dilruba) i Adam Słupczyński (tabla) połączyli siły oraz fascynacje klasyczną muzyką indyjską i stworzyli program koncertowy, który przybliża tę piękną kulturę polskiej publiczności. Muzycy przenoszą słuchaczy w mistyczny świat indyjskich rag, rozbrzmiewających ornamentalnym, pełnym emocji śpiewem, dźwiękami tajemniczego sitaru, melancholijnej dilruby oraz dynamicznej i śpiewnej tabli. Muzyka ta pozwala oczyścić umysł i duszę oraz przynieść ukojenie tak potrzebne w dzisiejszym zagonionym i pełnym stresu świecie.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu muzycznych spotkań „Wszystkie dźwięki Azji. Na muzycznych szlakach Bliskiego i Dalekiego Wschodu”, promującego wystawę stałą „Strefa dźwięków”.

O artystach:
Michał Rudaś – wokalista znany szerokiej publiczności telewizyjnej z programów tj. jak: „Jaka to melodia” (2004-2009), „Taniec z gwiazdami” – wokalista Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia (2005-2017), The Voice of Poland (ćwierćfinalista 4 edycji), Twoja Twarz Brzmi Znajomo (finalista 6 edycji).
Zafascynowany kulturą Indii, podczas swoich wielu podróży do tego kraju pobierał nauki klasycznego śpiewu indyjskiego u wykładowcy Sanskrit University of Varanasi Anupa Misry.
Ma na koncie 3 albumy, w tym 2 głęboko inspirowane muzyką indyjską: „Shuruvath” i „Changing”. Nominowany do Fryderyka i Superjedynki za pierwszy album.

Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar,dilruba) – współpracował z: Hey, Kayah, Anią Rusowicz, Michałem Rudasiem T.Love, Sorry Boys, Haliną Młynkovą, Anną Jurksztowicz, Lari Lu, Pawbeats, komponował też dla Meli Koteluk. Na stałe jako gitarzysta związany jest z zespołem ISLE OF LOVE. Ma na koncie solową producencką płytę „Golden Sitar Star”. Gry na sitarze uczy się m.in. u Alokescha Chandry (ucznia Pandita Raviego Shankara).

Adam Słupczyński (tabla) – podróżnik i muzyk, zwiedził wiele stron świata, również tych muzycznych. Grał zarówno w projektach neofolkowych (Rirliel), improwizatorskich (terenNowy), etnicznych (Tam Czyli Tu), sambowych (Bloco Central, Prataouro) oraz indyjskich w Healing Incantation. Gra na wielu instrumentach perkusyjnych, uczył się m. in. u Davida Saucedo-Valle na kongach czy u Shri Keshava Rao Nayak na tabli. Współpracował i występował z takimi artystami jak Anna Jurksztowicz, Milo Kurtis i Kayah.

Organizacja: kustosz Karolina Krzywicka

Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc ograniczona.