Koncert „KARAWITAN DAN TARI – Muzyka i taniec Indonezji”

28.01.2023, 18:00
WSTĘP: Wejściówki

Warsaw Gamelan Group, Diah Anggraini-Martin i Dennissee Peralta-Matlingiewicz

Jawajski termin karawitan używany jest na określenie zarówno praktyki gry na gamelanie, jak i jako nazwa różnych odmian miejscowej muzyki wokalnej i gamelanowej opartych na tradycyjnych skalach slendro i pelog (w przeciwieństwie do musik, czyli muzyki korzystającej z instrumentarium i skal zachodnich). Tari z kolei oznacza różne formy indonezyjskich tańców, z których większość ma rytualny lub teatralny charakter.

Karawitan oraz tari są ze sobą nierozerwalnie związane i obie te sztuki będą bohaterkami festiwalowego koncertu, podczas którego na gongach, bębnach i sztabkach gamelanu zagrają muzycy polsko-indonezyjskiej Warsaw Gamelan Group. Towarzyszyć im będzie tancerki – absolwentka Indonezyjskiego Instytutu Sztuki w Yogyakarcie, Diah Anggraini-Martin (znana polskiej publiczności m.in. z choreografii do spektaklu Dziewczynka z herbacianych pól w reż. Arkadiusza Klucznika) oraz Dennissee Peralta Matlingiewicz, która swoje taneczne pasje rozwijała w ramach programu Darmasiswa RI w Indonezyjskim Instytucie Sztuki w Surakarcie.

Współorganizator: Ambasada Republiki Indonezji

Wstęp: BRAK WEJŚCIÓWEK