Koncert | IRAN – TRADYCJA I AWANGARDA – Flow Unit

26.05.2023, 18:00
WSTĘP: Bilety: 45 zł, 40 zł

Otwartość na świat i świadomość tradycji – cechy odnajdziemy w programie wspólnego występu czołowych polskich wykonawców muzyki współczesnej i muzyków z Iranu.

Po rewolucji islamskiej wielu irańskich kompozytorów zaczęło tworzyć poza granicami kraju. Wśród nich ważne miejsce zajmuje mieszkająca w San Diego Anahita Abbasi, która w roku 2017 była jedną z założycielek Stowarzyszenia Irańskich Kompozytorek (IFCA – Iranian Female Composers Association). Ze Stowarzyszeniem blisko współpracuje Martyna Kosecka – polska kompozytorka, która przez wiele lat mieszkała w Teheranie i wraz z Idinem Samimi Mofakhamem zainicjowała pierwszy na Bliskim Wschodzie międzynarodowy festiwal muzyki współczesnej.
W programie koncertu usłyszymy utwory nawiązujące do perskiej kultury muzycznej. Najbliżej tradycji znajdziemy się słuchając improwizacji Farnaz Modarresifar – mieszkającej w Paryżu wirtuozki santuru, która do wykonania swego utworu zaprosiła również muzyków polskich.

Wystąpią:

Farnaz Modarresifar – santur
Ewa Liebchen – flet
Anna Kwiatkowska – skrzypce
Paweł Czarny – altówka
Mikołaj Pałosz – wiolonczela
Magdalena Kordylasińska-Pękala – perkusja
Martyna Kosecka – elektronika

grafika

Koncert w ramach projektu finansowanego przez Funduszy Norweskich oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków Norsk Kulturfond