WYDARZENIA

Image article

KONCERT DUTAR & NEJ. MUZYKA Z CHORASANU

2.04.2022, 18:00
WSTĘP: Bilety: 45 zł, 40 zł

W sobotę 2 kwietnia zapraszamy na niezwykłe muzyczne spotkanie dwóch wirtuozów z Iranu: Dariusha Rasouli – mistrza neju oraz Abdullaha Abadiego – mistrza dutaru i śpiewaka z Chorasanu.

Podczas koncertu usłyszymy niezwykłe połączenie klasycznej muzyki perskiej oraz pieśni ludowych. Dźwięki klasycznego perskiego fletu trzcinowego wybrzmią z dźwiękami dutaru, lutni długoszyjkowej, tradycyjnego instrumentu z Chorasanu.
Wystąpią:

Abdullah Abadi – syn znanego mistrza dutaru – Abadiego z Chorasanu. Należy on do ostatnich kontynuatorów tradycji muzycznej tego regionu. Ukończył studia w Uniwersytecie w Meszhedzie na kierunku sztuk scenicznych ze specjalizacją w pantomimie.

Dariusz Rasouli – góral z północnego Iranu (okolic Gorganu). Ukończył Akademię Muzyczną w Teheranie. Studiowałgrę na neju (flecie), torze (lutni długoszyjkowej) i tombaku (inaczej zarb, instrument perkusyjny). Na neju gra od 1991 roku. Nagrał płytę NEY Solo Persian Classical Music, grał też w takich albumach jak Sholiz (bakhtiari music), Chopin na 5 kontynentach, Siedem pieśni Marii – kompozytor Bartłomiej Gliniak, Transoriental Orchestra wraz z Kayah.

Wstęp: bilet normalny 45 zł, ulgowy 40 zł.
Liczba miejsc ograniczona!

Koncert organizowany jest we współpracy z Ambasadą Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie