Koncert ALA L-ANDALUSIA – Gerard Edery & Friends

27.11.2021, 18:00
WSTĘP: Bilety: 40 zł, 35 zł

Zapraszamy na koncert muzyki andaluzyjskiej, którą ukształtowały przenikające się tradycje muzyczne Arabów i Żydów, rozkwitające w południowej Hiszpanii i północnej Afryce.

Muzyka znana jako Ala l-Andalusia narodziła się na dworach wielkich władców i mecenasów sztuki w Kordobie, Sewilli i Granadzie, gdzie arabscy, żydowscy i chrześcijańscy muzycy i poeci
występowali razem. Żydzi również odegrali kluczową rolę w wykonywaniu arabsko-andaluzyjskiej muzyki w marokańskich miastach: Fezie, Rabacie i Tetuanie, które stały się głównymi centrami tej tradycji.

Wystąpią:

Gerard Edery – wokal, gitara, saz, setar
Marcin David Król – skrzypce,
Lucjan Szaliński-Bałwas – altówka, skrzypce,
Robert Siwak – instrumenty perkusyjne

www.gerardedery.com

Sobota, 27 listopada 2021 r., godz. 18.00
Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 w Warszawie

Bilety: 40 zł, 35 zł
Bilety dostępne w przedsprzedaży w sklepie muzealnym, codziennie w godz. 12.00-18.00 (oprócz poniedziałków).

Liczba miejsc ograniczona!
Koncert organizowany zgodnie z zachowaniem zasad sanitarnych. Obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa, zgodnie