WYDARZENIA

Image article

Kobiety na szlaku – trekking w Himalajach

7.03.2017

7 marca zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Mazurkiewicz „KOBIETY NA SZLAKU – TREKKING W HIMALAJACH”, w ramach cyklu „Z himalajskich szlaków”.

Opowieść o kobietach spotkanych w Himalajach: żyjących w niełatwych warunkach mieszkankach najwyższych gór świata, kobietach wędrujących z pielgrzymkami do górskich sanktuariów i turystkach szukających na trekkingowych szlakach przygody.
Katarzyna Mazurkiewicz od ponad dwudziestu lat wędruje po Himalajach z grupami jako przewodnik górski. Na urlop też jeździ w Himalaje, najczęściej wędruje z mężem, czasem solo (raczej z lokalnymi przewodnikami niż samotnie). Lubi długie trekkingi z nocowaniem w namiocie, spanie pod rozgwieżdżonym niebem, przeprawy przez górskie potoki. Opowie o górskich wędrówkach z perspektywy kobiety i o tym, dlaczego nie chciała poprowadzić wyprawy trekkingowej „tylko dla kobiet”. Najbardziej ceni sobie chwile spędzone z ludźmi z himalajskich szlaków: mieszkańcami, pielgrzymami, turystami. Takich spotkań nie da się zaplanować a do tego są niepowtarzalne.
Spotkanie w ramach cyklu „Z himalajskich szlaków”.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie prowadzą od 1994 r. Agencję Podróżniczą Terra Incognita. Są podróżnikami, przewodnikami trekkingowymi po Himalajach, autorami i prekursorami profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych.
Zajmują się zawodowo fotografią podróżniczą oraz organizacją wyjazdów trekkingowych i poznawczych, współpracują z rozgłośniami radiowymi, organizują Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, który cieszy się dobrą marką i gromadzi wielu widzów Zbierając materiały do pokazów slajdów i przygotowując nowe trasy odbyli wiele prywatnych wypraw w różne rejony Azji. Lubią wracać w te same miejsca, szczególnie chętnie wracają do Indii a zwłaszcza w indyjskie Himalaje. http://www.terra.waw.pl/, http://www.festiwalterra.pl/

Organizacja: Karolina Krzywicka – Muzeum Azji i Pacyfiku i Terra Incognita – www.terra.waw.pl

 

Liczba miejsc ograniczona. Bardzo prosimy o punktualne przybycie. Osoby spóźnione więcej niż 15 min mogą nie zostać wpuszczone na wydarzenie.