Kim jest chłopiec znikąd-warsztaty dla dzieci na temat uchodźców

19.10.2019, 11-13

Muzeum Azji i Pacyfiku i Wydawnictwo Widnokrąg zapraszają na warsztaty dla dzieci, towarzyszące premierze książki Katherine Marsh pt. „Chłopiec znikąd”.

Jak rozmawiać z dziećmi o kwestii uchodźców? Zapraszamy dzieci na warsztaty towarzyszące premierze inspirowanej współczesnymi wydarzeniami książki „Chłopiec znikąd”. Historia Maxa i Ahmeda pokazuje, że warto zachować otwarte umysły i serca, bo w rzeczywistości MY i ONI jesteśmy do siebie całkiem podobni.

Mowa nienawiści ma wiele twarzy i nie zawsze musi objawiać się otwartą agresją – zapraszamy na warsztaty, w czasie których zdemaskujemy jej różne oblicza: powszechne mechanizmy uproszczeń, uogólnienia, twierdzenia oparte na niewiedzy czy „niewinne” żarty. Porozmawiamy też o uczuciach, potrzebach, pragnieniach i obalimy największe mity dotyczące uchodźców i ich sytuacji.

Warsztaty poprowadzi Natalia Gebert – współzałożycielka inicjatywy nieformalnej Dom Otwarty, która od 2015 roku działa społecznie na rzecz uchodźców i szerzenia wiedzy o migracjach, za co otrzymała w 2018 roku Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy dla sektora pozarządowego.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci 10+ oraz rodziców.
Organizatorzy: Wydawnictwo Widnokrąg, Muzeum Azji i Pacyfiku
Więcej o książce: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl

Wstęp wolny

Spotkanie organizowane z okazji premiery książki „Chłopiec znikąd” Katherine Marsh.

Książkę polecają:
Książki. Magazyn do czytania, Bukbuk, Qlturka.pl