Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Kim jest chłopiec znikąd-warsztaty dla dzieci na temat uchodźców

19.10.2019, 11-13

Muzeum Azji i Pacyfiku i Wydawnictwo Widnokrąg zapraszają na warsztaty dla dzieci, towarzyszące premierze książki Katherine Marsh pt. „Chłopiec znikąd”.

Jak rozmawiać z dziećmi o kwestii uchodźców? Zapraszamy dzieci na warsztaty towarzyszące premierze inspirowanej współczesnymi wydarzeniami książki „Chłopiec znikąd”. Historia Maxa i Ahmeda pokazuje, że warto zachować otwarte umysły i serca, bo w rzeczywistości MY i ONI jesteśmy do siebie całkiem podobni.

Mowa nienawiści ma wiele twarzy i nie zawsze musi objawiać się otwartą agresją – zapraszamy na warsztaty, w czasie których zdemaskujemy jej różne oblicza: powszechne mechanizmy uproszczeń, uogólnienia, twierdzenia oparte na niewiedzy czy „niewinne” żarty. Porozmawiamy też o uczuciach, potrzebach, pragnieniach i obalimy największe mity dotyczące uchodźców i ich sytuacji.

Warsztaty poprowadzi Natalia Gebert – współzałożycielka inicjatywy nieformalnej Dom Otwarty, która od 2015 roku działa społecznie na rzecz uchodźców i szerzenia wiedzy o migracjach, za co otrzymała w 2018 roku Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy dla sektora pozarządowego.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci 10+ oraz rodziców.
Organizatorzy: Wydawnictwo Widnokrąg, Muzeum Azji i Pacyfiku
Więcej o książce: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl

Wstęp wolny

Spotkanie organizowane z okazji premiery książki „Chłopiec znikąd” Katherine Marsh.

Książkę polecają:
Książki. Magazyn do czytania, Bukbuk, Qlturka.pl
Polska Akcja Humanitarna (PAH), Refugee.pl, Centrum Wielokulturowe w Warszawie