Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

KATHAKALI. STAROINDYJSKA OPOWIEŚĆ. GROTOWSKI W BENGALU. POKAZ FILMÓW DOKUMENTALNYCH

22.11.2016, 18:00
WSTĘP: 10 zł

Kolejny z cyklu, pokaz filmów dokumentalnych zrealizowany w Indiach przez Elżbietę Dziuk, Krzysztofa Renika i Macieja Zielonego.

Pierwszy z filmów, „Kathakali. Staroindyjska opowieść” jest poświęcony tradycji teatru, który narodził się i istnieje w stanie Kerala. Jego aktorzy posługują się tańcem, językiem gestu, mimiką i ruchem gałek oczu, a całość tworzy skodyfikowany język tego teatru. Autorzy dokumentu rejestrują przygotowania do spektaklu, techniki gry aktorskiej, układy taneczne.

Drugi dokument, „Grotowski w Bengalu  jest  nie tylko opowieścią o samym Jerzym Grotowskim, lecz także o Bengalczykach i miejscach, w których reżyser pracował w 1980 roku. Światowi, współcześni artyście twórcy teatru uznawali go za jednego z największych reżyserów XX wieku i wielkiego reformatora teatru europejskiego.

„… Grotowski jest jednym z czterech wielkich reżyserów XX-wiecznego teatru Zachodu” Richard Schechner, teoretyk teatru

„od czasów Stanisławskiego nikt na świecie nie badał natury aktorstwa, jego znaczenia, jego procesów duchowo-fizyczno-emocjonalnych tak dogłębnie i całkowicie, jak Grotowski” Peter Brook, reżyser teatralny

Pod koniec lat 70.XX w. Jerzy Grotowski stworzył projekt „Teatr Źródeł”.  Nieoficjalnie prace nad nim rozpoczął w 1976 roku. W latach 1978-82  realizował go z międzynarodową grupą artystów z „różnych kontynentów, kultur i tradycji”.  Reżyser „badał techniki rytualne wywodzące się z różnych tradycji [które nazwał] źródłowymi.” „Pragnął zgłębiać działania, które „przywracają nas, źródłom życia, bezpośredniej, pierwszej jakby percepcji, organicznemu, źródłowemu doznawaniu życia, istnienia, obecności”.  W ramach „Teatru Źródeł” pracował  z twórcami w Bengalu Zachodnim (Indie). Grotowski był zafascynowany tamtejszymi artystami sztuki performansu – Baulami i teatrem.

[ Wszystkie cytaty pochodzą ze strony Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu].


Organizator:

Kustosz Karolina Krzywicka