ODWOŁANE – Karawana. Poezje własne i przekłady – prezentacja tomiku poezji prof. Jadwigi Pstrusińskiej

25.11.2021

Szanowni Państwo, niestety z przyczyn niezależnych od Muzeum jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z prof. Jadwigą Pstrusińską. Planujemy jednak zorganizować je w dalszym, dogodnym terminie.

Zapraszamy na spotkanie promujące tomik „Karawana. Poezje własne i przekłady” autorstwa prof. Jadwigi Pstrusińskiej, iranistki, badaczki Azji Środkowej, podróżniczki, autorki wielu publikacji afganologicznych, m.in. książek: „Podstawy poetyki pasztuńskiej” (Warszawa 2017), „Secret Languages of Afghanistan and Their Speakers” (Cambridge 2013), „Old Celtic Cultures From the Hindukush Perspective” (Kraków 1999) oraz przekładów wierszy z języków dari i paszto.
Od Autorki:

“Pisanie wierszy pojawiało się w moim życiu epizodycznie. Dopiero niedawno poświęciłam własnej poezji nieco więcej osobistej myśli. Wcześniej fascynowały mnie raczej studia komparatystyczne z zakresu poezji i poetyk Eurazji (…). Nadal jednak mam poczucie, że pełna definicja zjawiska, jakim jest poezja, pozostaje poza naszymi możliwościami intelektualnymi. Uznane zaś rodzime kanony jej uprawiania raczej nas ograniczają niż wzbogacają. Nie znaczy to jednak, iż wszelkie drogi poetyckich działań, zwłaszcza nowatorskich, uznaję za pomyślne.”

Publikacja została wydana przez firmę Software House Katarzyna Javaheri-Szpak. Jest to druga publikacja tego Wydawcy. W 2019 roku ukazały się Tablice perskie w formie publikacji on-line, dostępne na portalu Academia.edu.

Więcej informacji o publikacji znajduje się na tej stronie.

Czwartek, 25 listopada, o godz. 18.00,
Muzeum Azji i Pacyfiku, przy ul. Solec 24 w Warszawie.

Wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona.
Spotkanie organizowane zgodnie z zachowaniem zasad sanitarnych. Obowiązuje wymóg zasłaniania ust i nosa.