Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Karakorum Highway i północny Pakistan – pokaz slajdów Łukasza Odzimka

11.09.2018, 18:00
WSTĘP: 10 zł

11 września 2018 r., o godz. 18.00, zapraszamy na pokaz slajdów Łukasza Odzimka „Podróż Karakorum Highway i Poza Trasą”. Łukasz Odzimek opowie o swoich wyprawach do północnego Pakistanu, gdzie znajduje się „królowa podróży” i ósmy cud świata – trasa Karakorum Highway ( KKH).

Podróżując KKH bez większego przygotowania kondycyjnego pokonujemy obszar Karakorum od stolicy kraju Islamabadu aż po granicę z Chinami. Cała podróż jest wspaniałym miejscem do fotografii krajobrazowej oraz górskiej. Ilość miejsc, szczytów i dolin godnych sfotografowania nie ma sobie równych w świecie.

KKH przecina pasmo Karakorum, wijąc i meandrując zakusami Indusu aż do na granicy pakistańsko-chińskiej. To tam na na wysokości 4 693 m n.p.m. znajduje się Przełęcz Khunjerab będąca pakistańskim kontrolnym punktem granicznym z Chinami. Karakorum Highway zapewnia dostęp do pięciu z 14 światowych ośmiotysięczników przy dobrej pogodzie w oddali można ujrzeć i sfotografować także lśniące lodowce, koronkowe śnieżne granie, mroczne wąwozy i nawisy skalne. Na znacznym jej odcinku widać niemal pionowe góry które pną się do wysokości siedmiu tysięcy metrów przekuwając zazwyczaj błękitne niebo. Podróż często odbywa się drogą wykutą w pionowych ścianach doliny, po licznych mostach ale także płaskowyżem gdzie spotkać można jaki oraz pola kwiatów i zbóż.

Pokonując trasę KKH warto również zboczyć i wybrać się Poza Trasę. Kilka odnóg KKH prowadzi do równie spektakularnych rejonów Karakorum. Jednym z nich jest droga do Fairy Meadow, w którym czuć oddech, widać piękno ale i tragizm masywu Nanga Parbat. Inna piękna widokowo trasa prowadzi do miasta Skardu, głównego miasta krainy zwanej Baltistan. To krajobraz olbrzymiej półpustyni który srebrzy się świeżym śniegiem i malowniczymi górami szerokich dolin. Na wschodzie Baltistanu znajduje się pakistański Tybet, spotkać w nim można mieszkańców podobnych do tych w Nepalu, Tybecie czy Indiach. Na zachód od KKH w rejonie miasta Citral tuz przy granicy z Afganistanem, zamieszkują wyjątkowi ludzie – Kalasze. Od wieków byli Oni izolowani, co miało i dobroczynny wpływ na ich kulturę – izolacja pomogła im w zachowaniu własnych tradycji, kultury i obyczajów. Kobiety Kalaszy chodzą na co dzień ubrane w tradycyjne stroje: długie czarne suknie bogato zdobione kolorowymi haftami i przepasane kolorową, ręcznie plecioną szarfą.

Pakistan to dla osoby kochającej otwarte przestrzenie i górskie krajobrazy fascynujący kraj. Niemal każdy kto zna Pakistan z podróży potwierdzi, iż jest on jednym z najbardziej niezwykłych krajów naszej planety. Na większości całej trasy KKH piękne widoki odejmują mowę. Zdarza się iż po plecach przebiega dreszcz emocji to jedyna tak urozmaicona wysokogórska trasa w świecie i właśnie dlatego KKH przyciąga, kusi i przywołuje o każdej porze roku.

Lukasz Odzimek – absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnik Club100, klubu osób które odwiedziły 100+ niepodległych krajów świata.
„Podróże to pozytywny nałóg którego każdemu życzę. Tę pasję odkryłem ponad 20 lat temu, do dziś udało mi się odwiedzić, większość krajów Afryki i Azji. Podróżuje do mniej oczywistych ale bardziej autentycznych miejsc. Nazywam je Poza Trasą. Tak tez nazwałem swoją stronę www.pozatrasa.pl, klub podróżników Poza Trasą. Poza Trasą ułatwia poznawanie i planowanie wspólnych wypraw. Na jego łamach dzielimy się relacjami oraz zdjęciami z podróży, informacją, zachęcamy do podróżowania oraz inspirujemy innych”
Łukasz Odzimek

www.pozatrasa.pl
https://web.facebook.com/Pozatrasa5/
https://web.facebook.com/groups/PozaTrasa/

Spotkanie towarzyszy wystawie fotografii Łukasza Odzimka „Podróż Karakorum Highway i Poza Trasą”.