Kaligrafia arabska –warsztaty artystyczne dla dorosłych

19.10.2019, 16.30
WSTĘP: 20 zł

Język arabski brzmi dla większości z nas tajemniczo, a pismo arabskie przypomina raczej dziecinne szlaczki niż litery układające się w wyrazy. Podczas spotkania prowadzący przybliży uczestnikom język arabski, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Opowie o podstawach tego języka, zwracając szczególną uwagę na różnice między językami arabskim i polskim.
W części warsztatowej poznamy arabski alfabet i nauczymy się pisać arabskie litery. Samodzielnie zapiszemy własne imię po arabsku i będziemy mieli okazję spróbować swoich sił w kaligrafowaniu za pomocą tuszu i patyczka.

Prowadzący: Samir Saadi z Jasmin – Stowarzyszenia Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej

Warsztaty odbędą się w sobotę , 19 października, o godzinie 16:30. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wstęp 20 zł

REZERWACJA

Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową: dorotapasek@muzeumazji.pl W temacie prosimy wpisać
„Kaligrafia arabska”. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje. Rezerwacje przyjmujemy do 18 października, do godziny 12:00.