WYDARZENIA
Jak rozmawiać z obcym, czyli dialog międzykulturowy w praktyce
WSTĘP: wolny
Kim jest obcy? Po co z nim rozmawiać? I jak to robić?
Jeżeli zadajesz sobie te pytania i chcesz poznać skuteczne narzędzia komunikacji międzykulturowej to jest to spotkanie dla Ciebie:
Jeśli chcesz dowiedzieć się:
– czym jest dialog międzykulturowy
– jak poczuć się bezpiecznie w zmieniającym się otoczeniu
– jak komunikować się żeby się rozumieć
Spotkaj się z ekspertami komunikacji i psychologii międzykulturowej.
Prowadzący:
ALEKSANDRA PASSENDOREFER, której misją jest dzielenie się doświadczeniem zdobytym, pracując jako psycholog społeczny, trener (absolwentka Uniwersytetu SWPS i Szkoły Trenerów Grupy TROP) oraz mediator międzykulturowy (certyfikat Polskiego Centrum Mediacji).
Od 9 lat tworzy i przeprowadza autorskie szkolenia z kompetencji interpersonalnych, specjalizuje się w tematyce komunikacji międzykulturowej. Jako trener Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji realizowała projekty na rzecz migrantów. Inspiruje do kreatywności z zakresu kształtowania i twórczego wykorzystywania potencjału człowieka. Jest ciekawa ludzi i ciągle zmianującego się świata. Jej pasją jest malowanie tego, czego doświadczyła, zobaczyła i przeżyła, podczas podróży i spotkań z ludźmi z całego świata.
IGA PIETRUSIŃSKA
Marketing & communication manager z ponad 10 letnim stażem. Doświadczenie zdobywała we Włoszech, gdzie jeszcze podczas studiów na wydziale marketingu i komunikacji Istituto Europeo di Design, rozpoczęła pracę w międzynarodowej agencji promującej twórczość azjatyckich projektantów. Prowadziła badania na temat japońskiego rynku detalicznego oraz nowych technik sprzedaży oraz odpowiadała za strategię dystrybucji i komunikacji marek Roen, No Editions i Izzue Hong Kong. Po powrocie do Polski była odpowiedzialna za strategię komunikacji wiodących marek Procter & Gamble. Praca w międzynarodowych zespołach rozwinęła jej umiejętności językowe i interpersonalne, ale też nauczyła mechanizmów funkcjonowania międzykulturowych społeczności.
Zamiłowanie do podróży i nieodparta chęć uczenia się nowych rzeczy skierowała ją do poszukiwania nowych wyzwań, poza dobrze sobie znaną branżą. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant ds. komunikacji, współpracuje jako web developer z włoską firmą Farport, pisze artykuły o tematyce podróżniczej oraz pracuje nad książką podróżniczo-kulinarną. Aktywnie działa jako wolontariuszka w organizacjach Habitat for Humanity i All Hands and Hearts. Wierzy, że skuteczna komunikacja międzykulturowa musi opierać się na wzajemnym szacunku i poczuciu własnej wartości.
ANNA MUCHNICKA
Przez 7 lat pracowała w trzech instytucjach Unii Europejskiej jako mówca w Parlamencie Europejskim i specjalista ds. komunikacji zewnętrznej w Komisji Europejskiej i w Radzie Unii Europejskiej. W 2012 roku przeprowadziła się do Azji Pd.-Wsch, gdzie zaczęła uczyć i szkolić Birmańczyków oraz ekspatriantów na studiach MBA i biznes z zakresu przedsiębiorczości, komunikacji międzykulturowej i liderstwa. Do dziś współpracuje z izbami handlowymi i korporacjami w Birmie dla których projektuje i prowadzi szkolenia oraz zajęcia typu team building. W Strasburgu obroniła tytuł magistra literatury francuskiej i ukończyła studia podyplomowe z europeistyki, a w Brukseli z komunikacji i stosunków europejskich. Obecnie uczy się w szkole trenerów STOP i szkoli na coacha Action Learning. W Polsce założyła grupę Your Future Is Now, która jest wielokulturową platformą kreatywnych spotkań ludzi z całego świata mieszkających w Warszawie. Studiowała i pracowała w Belgii, Francji, Tajlandii, Japonii i Birmie. Współpracowała i szkoliła ludzi z ponad 30 krajów. Mówi biegle pięcioma językami, jest tłumaczem przysięgłym języka francuskiego, uczy się birmańskiego i śpiewa w staro-cerkiewno-słowiańskim, sanskrycie i gurmukhi. W Muzeum Azji i Pacyfiku dała wykład “Życie po birmańsku” wraz z dwiema studentkami z Birmy, na który przyszło około 100 osób. Żyje by inspirować, być inspirowaną i łączyć ludzi z całego świata.