WYDARZENIA

Image article

Indyjski taniec kathak wczoraj i dziś – wykład i warsztaty

20.09.2018, 18:00
WSTĘP: 20 zł

20 września zapraszamy na pierwszy z cyklu wykładów o tańcu kathak. Wykłady ilustrowane będą tańcem na żywo i multimediami. Po spotkaniu odbywa się warsztat dla uczestników.

Prowadzi: Magdalena Niernsee, tancerka i choreograf, absolwentka Wyższej Szkoły Tańca „Kathak Kendra” w New Delhi.

www.kathak.pl.
Wstęp: 20zł

20.09
KATHAKKAS – ZARYS HISTORII.
Na spotkaniu przedstawiony będzie zarys historii tego stylu i jego przemiany, a warsztat towarzyszący będzie wprowadzeniem w podstawy tańca.

Kolejne wykłady w cyklu:

11.10
ZATAŃCZYĆ POEZJĘ
Spotkanie poświęcone utworom lirycznym, takim jak thumri, ghazal, których tekst tancerz ilustruje za pomocą sztuki ekspresji – abhinayi. Na warsztacie poznamy podstawowe mudry (gesty) i sztukę wyrażania emocji mimiką twarzy.

8.11
RYTM – WYTUPAĆ MUZYKĘ
Na spotkaniu przedstawione będą formy techniczne klasycznego recitalu tańca kathak – od wolnego tempa po najszybsze. Na warsztacie poznamy zasady budowania kompozycji rytmicznych, jak wyklepać talę oraz kilka prostych kompozycji tanecznych.

6.12
INDYJSCY BOGOWIE.
Spotkanie z indyjskimi bóstwami, jak się je przedstawia w tańcu, jakie są zwyczaje i obrzędy z nimi związane. Warsztat – nauka prostej inwokacji do wybranego bóstwa.

 

Prowadzenie: Magdalena Niernsee, tancerka i choreograf, absolwentka Wyższej Szkoły Tańca „Kathak Kendra” w New Delhi. www.kathak.pl. Wstęp: 20zł