WYDARZENIA

Image article

Historia linii inkarnacji Karmapów w Tybecie – wykład Ringu Tulku

19.08.2017, 18:00
WSTĘP: 10 zł

19 sierpnia zapraszamy na wykład Ringu Tulku, nauczyciela tradycji Karma Kagyu, na temat linii Karmapów – najstarszej tradycji odnajdywania świadomych inkarnacji buddyjskich mistrzów w Tybecie.

Ringu Tulku Rinpocze został rozpoznany jako inkarnacja opata klasztoru Rigul w Tybecie. Studiował i praktykował pod kierunkiem wielu wybitnych lamów wszystkich tradycji buddyzmu tybetańskiego. Jego rdzennymi guru byli Jego Świątobliwość XVI Gjalłang Karmapa i Jego Świątobliwość Dilgo Khjentse Rinpocze. Kształcił się w Instytucie Namgjal oraz na Uniwersytecie Varanasi w Indiach. Przez 17 lat był profesorem Tybetologii w Sikkimie. W swym nauczaniu łączy tradycję Kagju i Njingma.
Od 1990 roku Ringu Tulku Rinpocze podróżuje i naucza buddyzmu w ośrodkach buddyjskich, instytutach i na uczelniach w Europie, USA, Kanadzie, Australii i Azji. Jest autorem licznych książek, w tym ukazujących Dharmę dla dzieci. Założył międzynarodową organizację Bodhiczarja, które koordynuje przekaz nauk buddyzmu tybetańskiego, prowadzi dialog międzykulturowy oraz realizuje projekty dobroczynne.
Ringu Tulku Rinpocze jest oficjalnym przedstawiciele JŚ XVII Karmapy w Europie oraz Prezydentem Karmapa Foundation Europe (www.karmapafoundation.eu).

Organizacja: kustosz Maciej Góralski