Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

HAWAJSKIE WARSZTATY RODZINNE

15.06.2019

Zapraszamy na warsztaty rodzinne, które poprowadzi Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pono Mangauil – rdzennym Hawajczykiem stojącym na czele Hawajskiego Centrum Kultury w Hāmākua na Wielkiej Wyspie. Nauka odbywa się aktywnie, poprzez piosenki, taniec hula, opowieści oraz gry i zabawy.

W programie między innymi:
Eia Hawai’i: wyspy hawajskie, gdzie leżą, ile ich jest i jaka jest ich historia;
A Hilo Au: dlaczego w regionie Hilo na Wielkiej Wyspie ciągle pada deszcz i pojawia się tęcza;
Mo’olelo o Ka Puhi oraz ‘Opae e: kto mieszka w hawajskim oceanie; co ocean wyrzuca na plażę i co z tych znalezisk można zrobić; jak nazywają się hawajskie rośliny i jak je wykorzystać.

Nasz nauczyciel o wymianie kulturowej:
„Wymiana polega na tworzeniu relacji, która odzwierciedla się we wszystkich naszych kontaktach, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. W naszej kulturze zostaliśmy wychowani tak, aby stanowić jedność z otaczającymi nas oceanami, lasami, ziemią i górami. Nie istnieje oddzielenie. To połączenie z naturą jest dla nas inspiracją. W nim odnajdujemy naszą muzykę, nasz taniec, nasze pieśni, które są odzwierciedleniem wszystkiego, co nas otacza. Właśnie tym połączeniem z naturą pragniemy dzielić się ze wszystkimi, których napotkamy podczas naszej podróży”.

Joshua Lanakila O Ka ‘Āina I Ka Pono Mangauil
Rdzenny Hawajczyk, znany pieśniarz oraz popularyzator idei powrotu do źródeł, tradycyjnego rolnictwa, natury i dawnego stylu życia. Jest również tancerzem hula w szkole hālau WaikāUnu kontynuującej jedną z najstarszych tradycji poświęconych żywiołowi ognia i bogini wulkanów Pele. Od najmłodszych lat wzrastał w rdzennej hawajskiej tradycji i uczył się od starych hawajskich nauczycieli kumu. Obecnie stoi na czele Hawajskiego Centrum Kultury w Hāmākua na Wielkiej Wyspie (https://hccoh.org), gdzie prowadzi cykliczne warsztaty, wykłady i zajęcia na temat rdzennych tradycji hawajskich, naucza, jak wspierać i kontaktować się z siłami natury i przeprowadzać rytuały związane z poszanowaniem przyrody. W ramach licznych wymian kulturowych podróżuje po wszystkich hawajskich wyspach, do Stanów Zjednoczonych, Japonii i Polski, dzieląc się tradycją swojego ludu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
Warsztaty odbędą się w sobotę 15 czerwca o godzinie 10.15 i 12.00.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat.
Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka lub opiekuna – 15 zł).

Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres:
tomaszmadej@muzeumazji.pl

W tytule maila prosimy wpisać WARSZTATY HAWAJSKIE, a w treści maila godzinę warsztatu, wiek i imię dziecka oraz nazwisko opiekuna. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje.

 

 

Patronat medialny: