Gry i zabawy bez barier | WFKBB 2018

29.09.2018, 12:00
WSTĘP: wolny

W sobotę, 29 września, o godzinie 12.00, zapraszamy do zwiedzania wystawy „Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji” pod czujnym okiem jej kuratora – Tomasza Madeja.

Wydarzenie jest częścią 6. edycji Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier i dostępne jest dla osób z niepełnosprawnością ruchu, wzroku oraz niepełnosprawnością intelektualną.

W czasie spotkania poznamy historię prezentowanych na wystawie gier i zabaw, spróbujemy ułożyć tangram, rozegrać partię w congklak lub paćisi oraz stoczymy bitwę na bączki.

Wystawa „Zabawa z kulturą” poświęcona jest tradycyjnym zabawom i grom azjatyckim. Celem wystawy jest przybliżenie polskiej publiczności historii gier, roli jaką odgrywają i treści kulturowych jakie niosą ze sobą. Ekspozycja będzie przeniesie nas w świat tradycyjnych aktywności podejmowanych na dziedzińcach indyjskich pałaców, japońskich klasztorów, w mongolskich jurtach i na polskich podwórkach. Wystawa jest skierowana nie tylko do osób zainteresowanych kulturą Wschodu. Jej tematyka przybliża kulturę azjatycką w jeden z najprzyjemniejszych sposobów – poprzez zabawę.

Wstęp wolny!

6. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier 2018 organizowany przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, STUDIO teatrgalerię, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska odbywa się w dniach 28.09–7.10.2018 oraz 12 – 14.10.2018 w Warszawie i innych miastach w Polsce. Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób NIepełnosprawnych, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl