Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

Gruzja – premiera książki dr Jerzego Rohozińskiego

8.02.2017, 18:00
WSTĘP: wolny

8 marca Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie z dr Jerzym Rohozińskim, historykiem i antropologiem kultury, promujące jego książkę „Gruzja” z serii „Początki państw” (Wydawnictwo Poznańskie 2016).

Ta bardzo przystępnie napisana książka opowiada o zmaganiach dawnej Gruzji z geopolityką, o jej wzlotach i upadkach. Jest też trochę o kulturze, literaturze, religijności i hierarchii społecznej. Opowieść zaczyna się w późnej starożytności, śledzi losy płd.-zach. Kaukazu w epoce podbojów arabskich, omawia proces zjednoczenia ziem gruzińsko-abchaskich pod egidą dynastii Bagratydów, przybliża wreszcie gruzińskie „pięć minut” w światowych dziejach: panowanie Dawida Budowniczego w XII w. i jego prawnuczki Tamary na przełomie XII i XIII w. Monarchowie ci budzili zachwyty krzyżowców i przerażenie muzułmanów (choć nie wszystkich). Ten piękny sen przerwie mongolska zawierucha w połowie XIII w.
Dla miłośników Gruzji lektura obowiązkowa (ale również zachęta do sięgnięcia po inne prace). Poza tym to apel, by nie zapominać o tym przepięknym kraju na naszych lekcjach historii.

Jerzy Rohoziński (ur. 1971), historyk, antropolog kultury. Autor książki Święci, biczownicy i czerwoni chanowie. Przemiany religijności muzułmańskiej w radzieckim i poradzieckim Azerbejdżanie (nagroda krajowa „Przeglądu Wschodniego” w 2005), Bawełna, samowary i Sartowie. Muzułmańskie okrainy carskiej Rosji 1795-1916 (wyróżnienie „Academia 2015”, nominacja do nagrody „Identitas 2015”) oraz Narodziny globalnego dżihadu (Wyd. Poznańskie 2017). Zajmował się współpracą rozwojową, naukową i kulturalną w Ambasadzie RP w Gruzji.

Organizacja: Karolina Krzywicka, kustosz MAiP

 

Liczba miejsc ograniczona. Bardzo prosimy o punktualne przybycie. Osoby spóźnione więcej niż 15 min mogą nie zostać wpuszczone na wydarzenie.