GEST I RYTM – SPOTKANIE Z INDYJSKIM TAŃCEM KATHAK/ Muzeum w Krzakach

27.09.2020
WSTĘP: wolny

Warsztaty rodzinne dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku GEST I RYTM – SPOTKANIE Z INDYJSKIM TAŃCEM KATHAK.

Kathak to forma tańca dworskiego z północy Indii. Na spotkaniu będziemy bawić się różnymi rytmami, wystukiwać je stopami i wyklepywać dłońmi. Poznamy sylaby dźwiękonaśladowcze, z których w muzyce i tańcu Indii buduje się kompozycje rytmiczne.
Warsztaty poprowadzi Magdalena Niernsee, tancerka i choreografka, absolwentka Instytutu Tańca Kathak Kendra w New Delhi.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod linkiem:

godzina 11.00

godzina 13.15

Warsztaty są częścią projektu „Azja i Pacyfik Bez Barier”. Projekt finansuje Miasto St. Warszawa.

Muzeum w Krzakach to trzytygodniowa rezydencja Muzeum Azji i Pacyfiku w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie.

Przez cały czas trwania projektu dostępna będzie wystawa prezentująca wybór fotografii z Archiwum Materiałów Wizualnych Muzeum Azji i Pacyfiku.
Zdjęcia pochodzą z lat 50., 60., 70. i 80. XX wieku, a więc z epoki fotografii analogowej. Zobaczymy na nich sceny m.in. z Chin, Nepalu, Pakistanu, Wietnamu i Indonezji. Zdjęcia zostały dobrane tak, aby pokazać również fotograficzne smaczki i chochliki, np. efekt podwójnego naświetlenia klatki.

Wystawa dostępna jest 5 dni w tygodniu (wtorek, czwartek-niedziela) w godzinach 12-18. Wstęp wolny.

Ważne informacje:
Domek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ze względu na pandemię – liczba osób przebywających jednocześnie w domku jest ograniczona. Obowiązują maseczki ochronne oraz dezynfekcja dłoni.

Wszyscy zwiedzający i uczestnicy warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Muzeum w krzakach” będą musieli wypełnić oświadczenie o świadomości zagrożenia.

Na Osiedlu Jazdów nie ma miejsc parkingowych dla uczestników wydarzeń. Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską lub rowerem.

Organizator: