Finisaż wystawy „Świat Ajnów”

28.08.2021 - 28.08.2021

Zapraszamy na finisaż wystawy „Świat Ajnów”!

W sobotę 28 sierpnia od godziny 17:00 do 20:00 będziemy żegnali wspaniałą wystawę „Świat Ajnów. Od Bronisława Piłsudskiego do Shigeru Kayano”. Żorska kolekcja prezentowana w Muzeum Azji i Pacyfiku to jedyny w swoim rodzaju zapis zanikania kultury Ajnów. Ekspozycja przez cały czas trwania była licznie odwiedzana i spełniła swoją misję opowiedzenia o społecznych i historycznych aspektach ajnuskiego życia, które współistniało z dominującą kulturą Japończyków.

Na finisaż zaplanowaliśmy dla Was specjalny program:

„Śladami Bronisława Piłsudskiego”
    prelekcja Jacka Wana – podróżnika, dziennikarza i znawcy kultury, gospodarki i Polityki Dalekiego Wschodu.
    ▪️zwiedzanie wystawy „Świat Ajnów” z jej kuratorem – Tomaszem Madejem.
    „Orzeł i chryzantema”
    projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Jacka Wana, poświęconego historii Bronisława Piłsudskiego.Sobota, 28 sierpnia 2021, g. 17.00 – 20.00
    Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, ul. Solec 24
    WSTĘP WOLNY – liczba miejsc ograniczona.Kuratorzy wystawy: dr Lucjan Buchalik, Tomasz Madej
    Koordynatorka: Aleksandra Fudalej
    Scenografia: Masakazu Miyanaga
    Projekty graficzne: Masakazu Miyanaga
    Wystawa przygotowana przez Muzeum Miejskie w Żorach

Zapraszamy również na stronę wystawy, gdzie można odbyć wirtualny spacer po niej.