FESTIWAL LITERATURY AZJATYCKIEJ

18.11.2023 - 19.11.2023
WSTĘP: Wolny

Festiwal Literatury Azjatyckiej odbywający się 18-19 listopada 2023 roku w Muzeum Azji i Pacyfiku to hołd dla słowa pisanego, dzięki któremu czytelnik może zagłębić się w odległe geograficznie i kulturowo rejony świata.

Pisarstwo autorów pochodzących z Azji jeszcze nigdy nie było tak dostępne na polskim rynku wydawniczym. Wzrost zainteresowania książką azjatycką spowodował potrzebę stworzenia miejsca kontaktu między czytelnikiem a wydawcą, tłumaczem, czy badaczem na co dzień skupionym na świecie akademickim.

Podczas Festiwalu Literatury Azjatyckiej oferujemy bogaty program spotkań i wykładów dotyczących nowości wydawniczych: powieści, literatury klasycznej, literatury faktu, czy opracowań naukowych. Będziemy rozmawiać także na ciekawe i intrygujące tematy, od pisarstwa kobiet w Indonezji, mocy literatury koreańskiej, po indyjskie fantasy.

Festiwal to także część targowa ze stoiskami czołowych wydawnictw specjalizujących się w literaturze o tematyce azjatyckiej. W ofercie nie zabraknie m.in. literatury pięknej, literatury faktu, książek dla dzieci, publikacji naukowych i popularyzatorskich, czy komiksów.

O tym, że w tworzeniu literatury i sztuki może brać udział każdy, przekonamy Państwa podczas warsztatów haiku i projektowania ekslibrisu. Rodziny z dziećmi zapraszamy z kolei na doświadczenie mocy słowa mówionego dzięki spotkaniom z bajarzami, którzy przeniosą nas w świat azjatyckich baśni.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Festiwalu.

GRafika z tesktem