Informacja o przetwarzaniu danych osobowych


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie informuje, że:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie; ul. Solec 24, 00-403 Warszawa.
  2. W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@muzeumazji.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań Muzeum Azji Pacyfiku w Warszawie na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Zgadzam się

WYDARZENIA

Image article

FERDYNAND MENDES PINTO – OLŚNIENIA

2.07.2016 - 7.07.2016
WSTĘP: Wolny

Wystawa przedstawia wyprawy Ferdynanda Mendesa Pinto, Portugalczyka, który przez 21 lat, od 1537 do 1558 r., podróżował po całej Azji i był jednym z pierwszych Europejczyków, którzy dotarli do Japonii. Po powrocie do Portugalii, zebrał swoje doświadczenia w książce pt. „Peregrynacje”, która stała się jedną z najczęściej tłumaczonych i najbardziej znanych książek podróżniczych literatury portugalskiej.

Wystawa opatrzona jest ilustracjami João Fazendy, jednego z najlepszych rysowników tworzących aktualnie w Portugalii i została przygotowana przez Instytut Camõesa, który odpowiada za promowanie języka i kultur portugalskich.

Uroczyste otwarcie odbędzie się 02 lipca 2016 r., o godz. 17.45. Uświetni je obecność Pani Ambasador Portugalii w Warszawie, Marii Amélii Paivy.

Następnie, dr hab. prof. UW Anna Kalewska wygłosi wykład „Portugalskie podróże na Dalekim Wschodzie: Ferdynand Mendes Pinto i Peregrynacja (Peregrinação)”.

Wystawie towarzyszą:

WARSZTATY RODZINNE: ŚLADAMI FERDYNANDA MENDESA PINTO.

02 lipca 2016 r., godz.10.00 (I grupa), 12.30 (II grupa)

Szymon Góralczyk (opowiadacz z Karawany Opowieści) zabierze uczestników na wyprawę. Wyruszą oni wielkim statkiem przez niezmierzony ocean, ku ludom Azji, zamieszkującym tajemnicze kraje. Tomasz Madej (MAiP) przybliży świat tradycyjnych gier i zabaw azjatyckich. Sprawdzi refleks, wytrzymałość i inne cechy które powinien posiadać każdy odkrywca pragnący poznać Azję.

Wstęp wolny

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: Edukacja, tytułem: Śladami Ferdynanda Mendesa Pinto

 

 


Organizator:

adiunkt Tomasz Madej