Dzień Sumo

17.03.2024, 10.00-18.00
WSTĘP: bezpłatny

Muzeum Azji i Pacyfiku oraz UKS Niedźwiadek zapraszają na otwarte warsztaty i pokaz Sumo sportowego.

Ten dzień poświęcony tradycji sumo stanowi niepowtarzalną okazję do uczczenia ponad 2000-letniej historii tego sportu, który zrodził się w Japonii. Sumo, silnie zakorzenione w religii szintoistycznej oraz kulturze japońskiej, od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie. Polska, od ponad dziewięćdziesięciu lat, aktywnie uczestniczy w uprawianiu tej dyscypliny sportowej, prowadząc usportowioną wersję z kategoriami wagowymi i otwartą rywalizacją płci. Partnerstwo z UKS Niedźwiadek, renomowanym klubem sumo, gwarantuje wysoki poziom organizacji oraz udział wielokrotnych medalistów mistrzostw Europy i Świata. To wydarzenie, które nie tylko celebruje historię sumo, ale także promuje wartości sportowe i kulturowe.

W ramach Dnia Sumo zapraszamy na:

godz. 10.30-11.30 Sumo Kids: Wprowadzenie do świata sumo dla najmłodszych
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie muzeum.
Warsztaty dla dzieci powyżej 6. roku życia.

godz. 16.30-17.30 Sumo Start: Pierwsze kroki w sumo dla dorosłych
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie muzeum.
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży od 15. roku życia.

godz. 18.00 Droga Sumo: Od Tradycji do Współczesności
Pokaz oraz spotkanie poprowadzi Michał Luto – mulimedalista mistrzostw świata i Europy, trener sekcji UKS Niedźwiadek.
Wstęp bezpłatny.

Impreza pod patronatem Mazowiecko Warszawskiego Okręgowego Związku Sumo